Спорядження для тренувань вдома під час COVID-19: скакалка, килимок для йоги та фітнесбол
Скакалка
Навіщо потрібне це спорядження?
Скакалка – один із видів спорядження, яке допоможе провести кардіотренування вдома, на вулиці та навіть у спортивному залі. Стрибки зі скакалкою тонізують м'язи литок та рук, покращують роботу серця та легенів, а також розвивають витривалість.
Оскільки тренування зі скакалкою доволі інтенсивне, воно сприяє спаленню калорій за короткий час. Тож це ідеальний бюджетний тренажер для схуднення в домашніх умовах.
Які види існують?
- Класична скакалка ‒ це оптимальний варіант для початківців. Вона підходить для різних тренувань: від аеробіки до тренувань на витривалість.
- Атлетична скакалка ‒ її використовують спортсмени-професіонали для тренувань м'язів рук та плечей. Вона важить близько трьох кілограмів, а тому може сильно травмувати.
- Швидкісна скакалка ‒ з її допомогою можна досягти високої швидкості ‒ 5-6 обертів на секунду. Вона підходить для занять фітнесом, мета якого ‒ схуднути.
- Скакалка з обважнювачами ‒ атлетичні та швидкісні скакалки можуть мати обважнювачі. Якщо обважнювачі (підшипники чи стрижні) знаходяться у руків'ях, то можна задавати високу швидкість. Якщо обважнювачі знаходяться у тросі (вбудована пружина), то скакалка буде надавати додаткового навантаження м'язам плечей.
На що звернути увагу при купівлі?
Опинившись у спортивному магазині перед полицею зі скакалками можна несподівано розгубитися: тут довгі й короткі, з мотузки й гуми, з обтяжувачами й без.
Перш ніж піти на спортивний шопінг варто звернути увагу на матеріал тросу. Початківцям та дітям найкраще підійдуть скакалку з нейлону, мотузки та ПВХ (полівінілхлориду). Скакалки з силікону та гуми створені для занять середньої складності, тим, хто вже має певну фізичну підготовку.
Також зверніть увагу на руків'я скакалки. Бажано, щоб на ньому були насічки або гумові елементи, що допомагають краще утримувати скакалку.
Окрім цього, не забувайте підібрати довжину тросу, яка відповідатиме вашому зросту.
Килимок для занять спортом
Навіщо потрібне це спорядження?
Килимки потрібні переважно для занять фітнесом, пілатесом, аеробікою та йогою як у спортзалі, так і вдома. Основна мета килимка ‒ створити комфортні умови для заняття обраним видом спорту.
Килимок забезпечує надійне зчеплення з підлогою, запобігає контакту з холодною поверхнею і травмам під час тренування. А ще ‒ гарантує певну гігієну поверхні, до якої під час тренування може торкатися голова та обличчя.
Які види матеріалів килимків існують?
- полівінілхлорид (ПВХ): такий килимок доволі міцний та пружний, проте може не витримати регулярних інтенсивних тренувань. Має доступну ціну (від 150 до 500 гривень) та ідеально підходить для новачків, які тільки-но відкривають для себе спорт і не впевнені, чи це надовго.
- термопластичний еластомер: такий килимок приємний на дотик та не вбирає вологу, тому майже не брудниться. Вартість такого килимка дещо вища (400 – 900 гривень).
- каучук: каучуковий килимок практично не ковзає, вбирає вологу та його можна екологічно утилізувати. Однак він доволі важкий і його складно чистити. Ціна такого килимка доволі висока (від 550 гривень).
Також існують килимки для йоги з рогожі та корку та інших натуральних матеріалів.
На що звернути увагу при купівлі?
В магазині, обравши килимок необхідного розміру та товщини, зверніть увагу на:
- еластичність: потягніть килимок, щоб впевнитись, що він не тягнеться. Килимок не повинен змінювати форму.
- комфорт: станьте на килимок ліктями чи ляжте на нього. Килимок має бути достатньо м'яким та приємним на дотик.
- склад: не полінуйтеся подивитися на етикетку, адже вид матеріалу безпосередньо впливає на зносостійкість килимка.
- габарити: складіть килимок та поміркуйте наскільки зручно вам буде його носити з собою чи зберігати. Можливо варто розглянути інші розміри.
Фітнесбол
Навіщо потрібне це спорядження?
Фітнесбол, м’ячик для йоги або фітнесу – це спортивне спорядження, яке можна використовувати для пропрацювання м’язів усього тіла, реабілітації після травм, фізичних вправ для вагітних та для розтягування м'язів після робочого дня.
Через нестабільність м’яча під час тренування тіло постійно має тримати рівновагу, залучуючи різні групи м’язів для стабілізації. Так, наприклад, якщо ви виконуєте вправу сидячи на м’ячику, найбільше працюють м’язи пресу та спини.
Також фітнесбол буде корисним для кардіотренувань. Він має невелику масу, тому його часто застосовують під час аеробіки.
Які види існують?
Фітнесболи відрізняються своїм діаметром. Ви можете обрати для себе той, який відповідатиме вашому зросту:
- М'ячик 45 см діаметром підійде для людей зростом 152 см і нижче.
- 55 см – 155 – 173 см;
- 65 см – 175 – 188 см;
- 75 см – 190 – 200 см;
- 85 см – 200 см та вище.
Ви можете використовувати більшу кульку, якщо маєте:
- Довгі ноги.
- Надмірну вагу.
- Проблеми зі спиною.
На що звернути увагу при купівлі?
Як і будь-яке спорядження фітнесбол варто обирати в магазині для того, щоб перевірити його міцність, способи надування та розмір, який буде підходити саме вам.
Візьміть до уваги той факт, що при сидінні на фітнес м'ячі у вас має бути прямий кут між стегном та коліном. Якщо співвідношення вашої ваги до зросту перевищує середню пропорцію, спробуйте м'яч більшого діаметра для того, щоб виконання вправи було ефективнішим.
Також варто перевірити стан фітнесболу. Попросіть консультантів надути його в магазині. Послухайте чи не чутно, що виходить повітря з м'яча і перевірте на міцність корок.