Йога: 10 поз, які має спробувати кожен
Асани. Фото: Unsplash

Основа йоги це пози (асани). Виконання наступних нескладних поз можна вважати повноцінним тренуванням або використовувати як основу для складнішої та більш інтенсивної практики.   

Головне правило під час виконання будь-якої асани рухатися плавно й у комфортному темпі, не забувати ритмічно дихати. Важливо за потреби робити перерви та не силувати себе. У кожній позі варто побути протягом декількох дихальних циклів (вдих-видих).

Поза дитини 

Ця поза ідеально підходить для релаксації та перепочинку між складнішими асанами. Вона сприяє розтягуванню м'язів стегон, колін та ліктів, а також хребта, плечей і шиї. 

Попри це, позу дитини не бажано виконувати тим, хто має проблеми з колінними та ліктьовими суглобами, а також людям з високим артеріальним тиском та вагітним. 

Собака писком донизу

Поза собака писком донизу покликана зміцнити руки, плечі та спину, а також підколінні сухожилля, ікри та склепіння стоп. Рівномірний розподіл ваги на долоні та піднятті вгору стегна, направлені якомога далі від плечей, здатні полегшити біль у спині.

Варто уникати пози собаки писком донизу тим, хто має синдром зап'ястного каналу або інші проблеми із зап’ястям, також людям з високим артеріальним тиском та на пізніх термінах вагітності.

Планка

Популярна нині планка походить з йоги. Ця асана здатна зміцнити корпус тіла, плечі, руки та ноги. За допомогою планки можна добре попрацювати верхню частину тулуба. Планка не підходить тим, у кого є проблеми із зап’ястям, однак можна зменшити навантаження на руки, ставши на коліна.  

Поза ціпка з чотирма точками опори 

Ця поза є основою для всіх поз, пов'язаних з перенесенням ваги на руки  Так само як і планка вона допоможе неабияк зміцнити руки, а також підтягнути м'язи живота. Цю асану не рекомендують практикувати людям з проблемами із зап’ястком і болями в попереку. 

Поза кобри

Поза кобри зміцнює м'язи спини, підвищує гнучкість хребта, а також розтягує м'язи грудної клітки, плечей та живота. Це один з найліпших способів добряче розтягнути спину, проте не підходить тим, хто має артрит шийного відділу хребта, травми в області попереку і тунельний синдром зап'ястя.  

Поза дерева

Проста на перший погляд, поза дерева здатна неабияк покращити вміння тримати рівновагу, а також розтягнути м'язи щиколоток, литок та стегон. Не рекомендують цю асану тим, хто має хвороби, що впливають на здатність тримати рівновагу.   

Трикутник

Трикутник є дуже поширеною вправою, що робить ноги міцними, а також розтягує м'язи стегон, хребта, плечей та литок. Збільшує рухливість стегон та шиї. Трикутник не варто практикувати людям з низьким тиском. 

Скрутка

Ця скрутка збільшує гнучкість спини, плечей та стегон, а також знімає напругу у грудному відділі хребта. Скрутки не підходять тим, хто має травми хребта. 

Міст

Міст покликаний розтягнути м'язи грудної клітки, спини та шиї. Зміцнює спину та підколінні м'язи. Ця поза не підходить тим, хто має травму шиї.

Поза мерця

Як і життя, заняття йогою зазвичай закінчуються цією позою. Вона дозволяє розслабитися та відчути насолоду від практики. Декому важко залишатися нерухомим протягом тривалого часу, проте поза мерця один із шляхів до медитації. Можна також покласти ковдру під голову, чи під коліна, якщо є неприємні відчуття у попереку.