Навіщо нам фітнес резинки, скільки вони коштують і як вибрати "свою"
Навіщо нам фітнес резинки
Фізіотерапевт та автор книги Strength Band Training (Тренування фітнес резинками) Філіпп Пейдж запевняє: "Ви можете виконати практично будь-яку вправу з фітнес резинкою, яку могли б зробити з вільною вагою (гантелями чи штангою)". Як і вагові тренажери, фітнес резинки створюють опір, якому м’язи повинні протистояти. Відповідно до ширини розтягування резинки змінюється рівень напруги та навантаження на м’язи.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Фітнес резинки мають інші назви – еластичне кільце або mini band. Це універсальне спортивне спорядження, адже підійде як для тренувань м’язів рук та пресу, так і для покращення форми сідниць, стегон та литок. Фітнес резинки використовують для:
розминки перед бігом. Вправи з резинками допоможуть розігріти м’язи сідниць та стегон, а також уникнути розтягнення м’язів колінного суглоба під час бігу.
силових тренувань. З фітнес резинками буде "горіти" усе тіло від біцепсів до литок. Адже, щоб робити вправи з резинками, слід докласти чималих зусиль.
кардіотренувань. Під час інтенсивних вправ резинки допомагають спалити більше калорій, ніж під час тренувань без додаткового навантаження.
Переваги резинок
доступність. Середня ціна – 250 грн за один комплект з п'яти резинок. Кожна з них має свій рівень навантаження. Придбати комплект можна як в інтернеті, так і в спортивних магазинах.
мобільність. Ідеально підійде для тих, хто багато подорожує, адже фітнес резинка може вміститися навіть у кишеню.
універсальність. Підійдуть для роботи з різними групами м’язів. Стануть у пригоді як спортсменам-початківцям, так і професійним атлетам.
використовують для тренування всього тіла. Руки, плечі, спина, сідниці, ноги – варто лише правильно підібрати резинку.
підійде для людей похилого віку. За дослідженням Journal of Physical Therapy Science, регулярні заняття з резинкою покращують рухливість, ходу та рівновагу.
можна використовувати у процесі реабілітації після травм. На противагу гантелям або штанзі, фітнес резинка не тисне на суглоби і так зберігає їх у безпеці.
Недолік
У такого універсального спортивного спорядження важко знайти недоліки. Проте, він існує. Mini band швидко втрачають форму. Через свою еластичність фітнес резинки розтягуються та не здатні більше створювати належний опір.
Види
Mini band зазвичай продається у комплекті з п’яти резинок. Кожна має свій колір і товщину. Довжина та ширина для всіх однакова. Зазвичай ширина – 5 см, а довжина – 30 см.
П’ять резинок – це п’ять рівнів опору: X-Light, Light, Medium, Heavy, X-heavy. Кожна з них має своє орієнтоване навантаження, з яким діє на м'язи. Навантаження вказується в кілограмах:
X-Light – 1-3,5 кг.
Light – 2-5 кг.
Medium – 6-9 кг.
Heavy – 10-14 кг.
X-heavy – 15-20 кг.
Низький і середній рівні ідеально підходять для легких вправ і більшої кількості повторень, тоді як резинки з високим опором використовують для посилення навантаження, щоб нарощувати м’язову масу.
Також фітнес резинки відрізняються своєю товщиною. Чим більший рівень опору, тим товща резинка і тим важче її розтягнути:
X-ight – 0,35 мм.
Light – 0,5 мм.
Medium – 0,7 мм.
Heavy – 0,9 мм.
X-heavy – 1,1 мм.
Як вибрати фітнес резинку
Обираючи фітнес резинку, варто звернути увагу на їхню кількість, стан та матеріал. Фітнес резинки виготовляються з латексу, силікону та гуми. Найбільш еластичний матеріал – латекс. Гума та силікон – більш тугі, тому не можуть забезпечити необхідного розтягнення.
Придбавши комплект варто визначити, яка з резинок підійде для конкретної фізичної активності. Тренери рекомендують виконати 12-15 повторень вправи з будь-якою резинкою.
Якщо після 12 повторень ви відчуєте різкий біль у м’язах – змінюйте рівень на легший.
Якщо можете повторити вправу більше, ніж 15 разів – переходьте на наступний рівень.
Пам’ятайте: тренування – це випробування на витривалість. Легкість у виконанні вправ не дасть бажаного результату.