Як своїх дітей навчати правильній комунікації з тими дітьми, які пережили втрату близьких

"Я не хочу, щоб на мене всі дивилися, про щось питали", "Що я маю сказати, якщо будуть розпитувати?", "Вони обговорюватимуть мене за моєю спиною", – ці та інші думки часто виникають у дитини, що втратила когось із близьких. Вона з одного боку прагне повернутись до звичних активностей, а з іншого – не знає, якої реакції очікувати від оточення. Під час зустрічі з друзями, перебування в гостях, відвідування школи втрата може відчуватися ще більш гостро. Тому дуже значущою для дитини є реакція друзів, вчителів, однолітків. Їхня підтримка, прийняття, розуміння переживань дитини можуть стати тим ресурсом, що допоможе їй легше пережити втрату.
У батьків часто виникають питання: "Як розповісти сину/дочці, що у друга хтось помер? І чи взагалі варто про це казати? Що радити дитині: спілкуватись з другом, чи навпаки – не нав’язуватись?". Розповідати однозначно необхідно. Найкраще спланувати так, щоб було достатньо часу на розмову та на спільне приємне проведення часу з дитиною після неї.
Як побудувати розмову та на що звернути увагу дитини
Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.