Зміст:
  1. Міф 1: Ботокс паралізує обличчя
  2. Міф 2: Ботокс небезпечний для здоров’я
  3. Міф 3: Ботокс потрібен лише людям із віковими змінами
  4. Міф 4: Якщо припинити ін’єкції, зморшки стануть значно глибшими

Ботокс — це препарат, який використовується в косметології для боротьби з мімічними зморшками. Він діє шляхом тимчасового блокування нервових імпульсів до м’язів, завдяки чому шкіра виглядає більш гладкою.

Проте існує безліч застережень та стереотипів, які викликають побоювання щодо його застосування. Одним із важливих аспектів є психологічний фактор: чи не стає прагнення до ідеальної зовнішності результатом соціального тиску, чи є в цьому реальна потреба для самопочуття та самооцінки? LIGA.Life розглядає основні міфи про ботокс.

Міф 1: Ботокс паралізує обличчя

Насправді ботокс працює лише на тих м’язах, куди його вводять, і лише тимчасово зменшує їх активність. Досвідчений косметолог завжди враховує анатомію обличчя пацієнта, тому після правильного введення препарату ви не маєте втрачати міміку, а шкіра виглядатиме більш свіжою.

Ботокс без міфів: як це працює, кому підходить і до чого тут психологія краси
Фото: Freepik

Міф 2: Ботокс небезпечний для здоров’я

Ботокс — це препарат, схвалений FDA (Управлінням із продовольства і медикаментів США), і вже десятки років успішно використовується не лише в косметології, але й у медицині для лікування мігреней, гіпергідрозу та спазмів м’язів. За умови введення коректних доз ботулотоксин абсолютно безпечний.

Міф 3: Ботокс потрібен лише людям із віковими змінами

Це поширена хибна думка. Ботокс активно використовують і молоді люди для профілактики появи зморшок. Мімічні зморшки часто виникають ще у 20-30 років через активну роботу м’язів обличчя, тому процедура дозволяє зберегти шкіру гладкою на тривалий час. Втім, ґрунтовних досліджень про ефективність ботоксу в молодому віці натепер немає.

Ботокс без міфів: як це працює, кому підходить і до чого тут психологія краси
Фото: Freepik

Міф 4: Якщо припинити ін’єкції, зморшки стануть значно глибшими

Після припинення дії ботоксу м’язи повертаються до звичайного функціонування, і шкіра виглядає, як до процедури. Ботокс не викликає ефекту "зворотного старіння" або посилення зморшок.

Реальність: ботокс — це процедура, яка вимагає професіоналізму і може стати ефективним інструментом для омолодження, але її успіх залежить від кваліфікації спеціаліста. Важливо звертатися до досвідчених косметологів, які працюють із сертифікованими препаратами.

Щоб розвінчати міфи та зрозуміти, як психологічний аспект може впливати на ставлення до ботоксу, редакція LIGA.Life звернулась до психологині Олени Шершньової:

— Косметичні процедури, такі як ботокс, можуть змінити вигляд, але вони не вирішать питання, чому людина відчуває себе недостатньою або некомфортною у власному тілі. Важливо розуміти, що косметологічні процедури — це лише тимчасовий засіб, який не може змінити наше внутрішнє відчуття себе. В таких випадках я рекомендую звертатися не до косметологів, а до психологів, щоб розібратися в корінні цієї проблеми, а не просто лікувати її прояви.

Адже прагнення до ідеальної зовнішності може бути наслідком глибших психологічних проблем, таких як невпевненість у собі або перфекціонізм. Коли людина надмірно фокусується на своїй зовнішності, це часто стає проблемою, яка заважає комфортно жити і насолоджуватися життям.

Щоб уникнути розчарувань від косметичних процедур, важливо чітко розуміти, чому ви вирішуєте їх робити, зауважує психологиня Олена Шершньова:

— Наприклад, якщо ви хочете зробити ботокс, щоб зменшити зморшки, спитайте себе, чому саме цього хочете. Задайте собі питання: ‘Для чого я хочу це змінити?’ І відповідайте на нього кілька разів. Якщо ваша мета — виглядати молодшим, спитайте себе ще раз, чому це важливо для вас. Можливо, ви комплексуватимете через свій вік, бо вважаєте, що будете менш затребуваними на ринку праці. І ось тут вже ми можемо дійти до психологічних коренів цієї проблеми.

Це вже не косметологія, а питання самооцінки, яке потребує глибшого розуміння та роботи з психологом.

Тож головне — правильно обрати спеціаліста і враховувати індивідуальні особливості обличчя. Однак це стосується не лише застосування ботоксу, а загалом усіх косметологічних втручань. Косметологія — це не лише про красу, але й про відповідальне ставлення до себе.