Селфхарм – навмисне самоушкодження тіла без суїцидальних намірів. Може проявлятися у формі порізів, опіків, подряпин, синців, навмисному ламанні кісток, пояснює в інтерв’ю CNN докторка Дженіс Вітлок, засновниця та директорка дослідницької програми з самоушкодження та відновлення в Корнельському університеті.

Згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (ЦКЗ) у 2019 році зафіксували 363 000 звернень до відділень невідкладної допомоги через самоушкодження. У 2020-му цей показник знизився майже удвічі, ймовірно, через тенденцію уникати медичної допомоги, щоб не перевантажувати лікарів, або уникати ризику захворіти під час пандемії COVID-19, розповідає докторка Вітлок. Проте у 2021 році зафіксували вже 660 000 звернень, що на 253% більше, ніж у 2020 році.

Вітлок вважає, що таке зростання збігається зі звітами про підвищення рівня проблем із психічним здоров’ям, яке почали фіксувати ще до пандемії. Також близькість до рідних під час локдаунів могла зробити батьків більш обізнаними про випадки селфхарму, це, ймовірно, мало вплив на збільшення звернень до відділень невідкладної допомоги.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку