RU
Пояснення

Огляд | "Чому я це бачу?!". Як завірусилась група про вагітність та ГВ, і шо каже її адмін

6 хвилин
 - Фото
Мем, який завірусився після популярності групи
15.07.2022, 16:06

"Чому я це бачу?!", "Ну, дякую, тепер і мені це показує", – впродовж останніх тижнів у Facebook завірусилися пости групи про вагітність та пологи

Упродовж тижня звичайна фейсбук-група, створена для спілкування між мамами, стала темою для мемів. 

Що сталося?

Група "Вагітність, розвиток малюка і ГВ" завжди була відкритою, розповідає LIGA.Life адміністраторка Ірина Климців.

У її родини є бізнес – одяг та білизна для вагітних і мам, що годують. Тому вони створили групу, яка була пов’язана з мамами та дітьми, де кожен міг поставити будь-яке запитання на тему вагітності та розвитку малюка.

Зазвичай, публікували пости без модерації – тобто саме так, як їх надіслали підписники. Проте ось цей пост все змінив, згадує Ірина.

 

"100 репостів і 4 000 коментарів, ми не зрозуміли, що трапилося і чому така реакція", – розповідає Ірина.

Піар, стратегія чи випадковість

За словами Ірини, увесь цей час в групі були 2 000-3 000 людей. І їх влаштовувала така активність. Зараз в групі – понад 11 000 підписників. І кожні пів години з’являються нові пости з жартами та коментарями. 

Серед підписників навіть запитували, чи не було це запланованою активністю, щоб в майбутньому, можливо, продати групу. Ірина це заперечує, каже, не очікували такої "популярності" і точно їй не зраділи.

"Це випадковість, яка дуже мене вибила з рівноваги, – зізнається Ірина. – Група була завжди відкритою, ми не ставили за ціль хайпувати на темі "Вагітність і ГВ" і тим більше з чоловіками. Ми ще в шоці і не знаємо, що з цим робити". 

Чому ми це бачимо в стрічці

Нові дописи з групи та коментарі бачили й ті люди, які потенційно цікавляться такою темою, і ті, хто не має до цього жодного інтересу. Так в коментарях часто можна було зустріти здивування: "Як це потрапило мені в стрічку?". 

За словами SMM-спеціалістки Анастасії Саковської, алгоритм фейсбуку уже давно показує не тільки контент ваших друзів чи підписок.

"Він може підкидати те, що трендиться, або те, що вважає релевантним до ваших інтересів. Приміром, мені підкинуло ці пости через мої підписки на верифікованих людей, які залишали там коментарі. Тобто, не друзі, а саме мої підписки. Ще важливий фактор – я часто сиділа у всяких групах на кшталт "Людоньки, порадьте" чи "Рецепти файних господиньок", де такого трешу було ще більше. Думаю, більшість людей, які, на перший погляд, не мали ніякого зв’язку з цією групою, насправді мали релевантний досвід взаємодії з такого плану контентом", – каже Саковська. 

Чому українці так реагували

За словами медичної психологині та психотерапевтки Оксани Степанюк, через повномасштабне вторгнення кожна людина проходить різні психологічні стадії, серед яких і гнів. І якщо у воїнів, які захищають Україну, є можливість проявитися свою злість в боях, то мирне населення знаходить це в цькуванні.

"Людина може підключатися в цю хвилю, роздувати її ще більше і так цей хейт зі свого боку виражати. Так було завжди. У нас є дві інтернетні теми, які дуже "зручні" для зливу всього негативу – це тупі і товсті. Якщо в інших сферах працює компанія протидії, захисту, толерантності, то в цих темах такого немає", – каже Оксана Степанюк.

Психологиня також пояснює, чому такий хейт – не жарт, а саме прояв злості.

"Жарт – це коли смішно всім. А є інші види вербальної злості – цинізм, сарказм, знецінення. Злість – це не завжди написати лайку. Воно може бути різних форматів. "Я інтелектуальний, а інші – ні. Розумний, а інші – не такі розумні". І ось такі пости, де вказують, висміюючи, помилки інших – це спосіб підвищити себе за рахунок приниження іншого", – каже Степанюк.

Що далі?

SMM-спеціалістка Анастасія Саковська зазначає: якщо адміністратори хочуть знову зробити групу тихою та спокійною, можна налаштувати адмінський контроль.

"У такому випадку кожен пост буде проходити модерацію адмінами, які будуть підчищати явні приколи. Але я б на місці адмінів ще трошки б потримала такий настрій у групі і не поспішала б із фільтрацією постів", – каже Саковська.

Таке рішення прийняли і самі адміни. У групі повідомили, що поки що не будуть зачищати групу і запропонували до всього побаченого ставитися з гумором.

В коментарях українці вже подякували коментаторам і адмінам за кілька днів позитиву і сміху.

"Чому я це бачу?!". Як завірусилась група про вагітність та ГВ, і шо каже її адмін
Ольга Модіна
журналістка LIGA.Life, спеціалізація - спорт і кіно
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини