Гранола, сосиски і не лише: 6 поганих сніданків для здоров'я серця
Ілюстрація: Depositphotos.com
Деякі популярні сніданки насправді не допомагають нашому здоров’ю, а шкодять йому. Експертка з питань харчування Кейлін Богден пояснює для Livestrong, що не варто їсти на сніданок, якщо ви дбаєте про здоров’я свого серця. LIGA.Life коротко переповідає.

Бекон, сосиски та шинка

Такі продукти містять насичені жири. Надто багато насичених жирів у щоденному раціоні може збільшити рівень так званого "поганого" холестерину, який підвищує ризик непрохідності артерій та хвороб на кшталт атеросклерозу.

Метааналіз досліджень Public Health Nutrition‌ показав, що ті, хто споживали більше червоного та обробленого м’яса, мали значно більшу загрозу померти через проблеми з серцем (та рак).

До того ж таке м’ясо на сніданок містить консерванти та хімікати, здатні викликати запальні процеси кишківника та порушити імунітет.

Це не означає назавжди заборонити собі їсти сосиски чи бекон. Просто чергуйте це з іншими продуктами, не їжте щодня. 

Harvard Health Publishing радить обмежити насичені жири у раціоні до 10% добових калорій.

Випічка

З нею слід бути обачними. Пончики, кекси та круасани не корисні для стабільного здоров’я серця. Це небезпечна комбінація насичених жирів, рафінованого цукру та хімікатів/харчових барвників, які викликають запалення в організмі.

З часом хронічне запалення повільно шкодитиме артеріям та іншим маленьким судинам і може спричинити захворювання серця.

Гранола та пластівці з цукром

У деяких пакунках граноли, пластівців та мюслів може бути стільки ж цукру, скільки у солодкій випічці.

А доданий цукор, особливо рафінований, зазвичай часто є в таких продуктах. Річ у тім, що цукор може навіть більше викликати запалення, ніж насичені жири, коли йдеться про здоров’я серця. У довготривалій перспективі це може призводити до збільшення ваги та інсулінорезистентності, які є факторами ризику виникнення більш гострого запалення та певних хвороб, пояснює Cleveland Clinic.

Хронічні запалення внаслідок харчування пов'язані з такими проблемами серцево-судинної системи, як високий кров'яний тиск, інсульт та хвороби серця.

У порції ваших пластівців чи граноли не має бути більше 4 грамів доданого цукру.

Йогурти з підсолоджувачами

В них є знову ж таки доданий цукор. Тож кількість цукру, яку ви споживаєте за день, дедалі збільшується. 

Середньостатистичний американець вживає близько 17 чайних ложок доданого цукру на день – це втричі більше максимально рекомендованої дози. 

Тому краще обирати чисті йогурти на зразок грецького.

Панкейки та оладки

Вони не є надто здоровим сніданком, бо їх часто роблять з білого борошна, з якого "вичистили" важливі поживні речовини. Через те, що там немає відповідної кількості клітковини, панкейки можуть спричиняти стрибок рівня цукру в крові, викликаючи у відповідь запальний процес. До того ж до панкейків часто додають цукор, масло з високим вмістом жиру чи солодкий сироп.

Це не означає, що панкейків їсти не можна. Просто обирайте не біле борошно вищого гатунку, а цільнозернове, не додавайте до страви цукор. А замість сиропу додайте ягоди.

Те саме стосується солоних панкейків та оладок, якщо тісто пересолюють та смажать на олії чи великій кількості вершкового масла.

Бутильовані чаї та кавові продукти

Вони можуть бути "цукровою бомбою". Наприклад, у формі цукрового сиропу. 

Надмірне і часте споживання багатих на цукор сиропів пов'язане з хворобою серця. А ще – зі збільшенням ваги, ожирінням, діабетом ІІ типу, хворобою нирок, неалкогольною хворобою печінки, карієсом та подагрою.

Смакувати чаєм та кавою можна, у помірній кількості вони корисні. Але стежте за тим, скільки там міститься цукру. Краще додати до напою корицю чи лимонний сік.