Пояснення

Більшість обмежень жовтої, помаранчевої, червоної зон не торкнуться щеплених – Кузін

14.09.2021, 07:15 • 2 хвилини
Більшість обмежень жовтої, помаранчевої, червоної зон не торкнуться щеплених – Кузін - Фото
Ілюстрація Depositphotos.com

Ввечері 13 вересня уряд змінив постанову №1236. Вона встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Тепер Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій має засісти і вирішити ввести жовту зону. 

Таке рішення, найімовірніше, буде цього тижня, розповів в інтерв'ю LIGA.Life головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, нові карантинні обмеження зараз відпрацьовують, Україна наслідуватиме європейські країни.

Головний санлікар пояснив, що більшість обмежень, які передбачені для жовтого, помаранчевого та червоного рівня епідемнебезпеки, не застосовуватимуться для вакцинованих, або будуть полегшені для людей, які отримали одне чи два щеплення.

"Вакцина захищає від важкого перебігу, ризику смерті. Тому працюємо над тим, щоб наблизити якість життя вакцинованих до більш звичного", – сказав головний санлікар.

Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у червону зону, вимагатимуть повний курс щеплення.

У жовтій і помаранчевій зонах допускатимуть роботу освітніх закладів за умови, що персонал буде щеплений на рівні 80% бодай однією дозою. У червоній зоні для продовження роботи всі мають бути щеплені повним курсом.

Те ж стосуватиметься закладів культури, харчування, спортзалів.

"Зміни до карантинних норм передбачатимуть, що обмеження, до яких ми усі звикли у жовтій, помаранчевій або в червоній зоні, не стосуватимуться випадків, коли весь персонал бізнесу або якогось закладу буде провакцинований. У такому випадку він зможе продовжувати роботу. Говоримо про норми, які працюють з поправкою на факт вакцинації. Невакцинованим не відмовляємо в користуванні такими місцями, але якщо невакцинований приходить туди, застосовується більш жорстка норма", – сказав Кузін.

Постанова уряду набирає чинності через сім днів з моменту публікації, також має засісти комісія ще з ТЕБ і НС, тому жовта зона на практиці в Україні почне діяти не раніше 20-х чисел вересня.

  • Повне інтерв'ю з головним санітарним лікарем про зміни карантинних правил, вакцинацію вчителів, відстеження контактів хворих на ковід, та те, яке навантаження зможуть витримати лікарні і чи є там для пацієнтів достатньо кисню, читайте тут.
Ірина Андрейців
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини