Скільки будуть коштувати пологи і лікування немовлят з 1 квітня – пояснює НСЗУ
Ілюстрація Depositphotos.com

З 1 квітня тариф на пологи, який платитиме держава, підвищуватиме. Тепер він складатиме 10 382 грн.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Про це розповів голова Національної служби здоров'я Андрій Віленський в інтерв'ю LIGA.Life.

Також з нововведень буде пакет на ведення вагітності -  720 грн / міс з розрахунку умовно на 8 місяців. Аби його отримати, медзаклад має відповідати вимогам і надати повний спектр послуг при ускладненій вагітності, а також могти робити пренатальний скринінг – УЗД та біохімічні маркери.

Скільки будуть коштувати пологи і лікування немовлят з 1 квітня – пояснює НСЗУ
Тарифи на вагітність та пологи й неонатальну допомогу у 2021 році. Дані НСЗУ, ілюстрація LIGA.Life з використанням Depositphotos

Цьогоріч стимулюватимуть, аби пологові покращувались і надавали комплекси послуг мамам і немовлятам. Медзаклад, який і приймає пологи, і надає неонатальну допомогу (лікування немовлят – Ред.), отримуватиме підвищувальні коефіцієнти по оплаті послуг – 1,046. 

"Це добре для маленьких пацієнтів, яких не перевозитимуть з одного медзакладу в інший. Бо для дитини це ризик. І в неонатологічному пакеті буде умова мати неонатологічну бригаду, яка зможе надати потрібну меддопомогу маленькому пацієнту в дорозі. По неонатальній допомозі у нас буде чи не найвищий тариф. У нас він зросте до 113 725 грн для передчасно народжених дітей з вагою до 1,5 кг", – додав керівник НСЗУ.

Якщо у складі медзакладу є неонатальна бригада, то тариф на допомогу немовлятам до 1,5 кг буде уже не 113 000, а 135 000 грн.

Тариф за допомогу новонародженим вагою поза 1,5 кг, буде 25 115 грн.