У Мін'юсті розповіли, як оформити декретну відпустку на родича
Фото unsplash.com

У Міністерстві юстиції стверджують, що піти у декретну відпустку може тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун або один із прийомних батьків.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Щоб оформити відпустку для догляду за дитиною батько, дід, баба або інший родич, який фактично доглядатиме за малюком, повинен надати за місцем своєї роботи такі документи:

  1. заяву про надання відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  2. копію свідоцтва про народження дитини;
  3. довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);
  4. документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надають повністю або частково в межах установленого періоду.

Також можна оформити відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, але у такому разі вона може лише за медичними показниками та без збереження заробітної плати.

Для цього слід подати роботодавцю медичний висновок (довідка № 080-1/о) та письмову заяву.

Відпустка для догляду за дитиною може повністю або частинами використовуватися батьком дитини, бабусею, дідусем чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, а також людина, яка усиновила дитину чи взяла її під опіку, один із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Це передбачено ч. 7 ст. 179 Кодексом законів про працю України.

Для того, щоб отримати відпустку для догляду за дитиною до 6 років, родич, що хоче її оформити, окрім заяви, повинен надати додаткові документи, на підставі яких роботодавець видає відповідний наказ.

Наприклад, бабуся з боку матері має подати такі документи:

  • власний паспорт;
  • паспорт доньки (матері дитини);
  • свідоцтво про народження доньки (матері дитини);
  • свідоцтво про народження дитини (онука);
  • свідоцтво про укладення шлюбу доньки (матері дитини) у разі зміни прізвища.