Пес Патрон і не лише: 10 патріотичних муралів, які з’явилися під час великої війни
1. Пес Патрон
Місто: Київ, парк "Відрадний"
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Автори витвору: Віталій Гідеван та Олена Нойна
Для малюнку загальною площею 30 м² використали 50 балонів фарби. Кошти на створення цього мінімуралу надав меценат, повідомляє Київзеленбуд Солом'янського району столиці.
Директор КП УЗН Солом'янського району Олексій Лукаш каже, що Патрон – саме той герой, який потрібен цьому парку. Адже у "Відрадному" відпочивають сім’ями, багато дітей приходить сюди, а найпалкіші фанати Патрона – діти.
Нагадаємо, пес Патрон – український собака-винюхувач вибухівки. Він став талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області.
Патрон став символом українсько-російської війни і навіть нагороджений медаллю "За віддану службу", а його господар Михайло Ільєв — орденом "За мужність" III ступеня.
2. Український військовий зашиває прапор України
Місто: Київ, Оболонський район
Автор витвору: стритарт художник Олександр Корбан
На муралі зображено руки людини у формі військового, які намагаються зшити Україну в одне ціле.
Мурал був створений у той час, коли проходили бої за визволення Бучі та Ірпеня.
"Завдяки неймовірним зусиллям наших воїнів ЗСУ, тероборони, волонтерів і всіх українців, які об’єдналися, ми стримуємо ворога, щоб він не зміг розірвати нашу рідну країну. І ми вистоїмо, ми переможемо", – написав автор.
Олександр Корбан є автором кількох відомих муралів столиці, зокрема, "Слон із повітряними кулями" на вулиці Туполєва та "Дівчинка з кліткою" на вулиці Антоновича.
3. Свята Джавеліна
Місто: Київ, вул. Антоновича
Автори витвору: художники з творчої групи Kailas-V
На стінописі символічна мадонна тримає в руках переносний протитанковий ракетний комплекс "Джавелін".
Рада церков висловила свій протест щодо муралу: "Стіни багатоповерхівок у столиці є публічним простором, тому під час створення новітніх мистецьких продуктів на них просимо дотримуватися норм українського законодавства, яке зобов’язує з належною пошаною ставитися до релігійних переконань членів українського суспільства". Та спрямували звернення президенту Володимиру Зеленському та міському голові Віталію Кличку.
Врешті, з муралу прибрали німб. Автори заявили, що "КМДА та Віталій Кличко стали на бік середньовіччя та порушення прав митців на самовираження".
Kailas-V створили багато відомих муралів у Києві та інших містах України, зокрема, "Портрет Тараса Шевченка", "Портрет Кузьми Скрябіна" у Харкові, "Крути" в Києві.
4. "Красавіца терпіти не буде"
Місто: Рівне, вул. Соборна
Автор витвору: рівненський художник Костянтин Качановський
"Я думаю, всі розуміють, до чого йде відсилання. Це до відомої фрази так званого в народі Путлєра: "Нравіца — нє нравіца, тєрпі мая красавіца". Так ось, це моя відповідь: Красавіца терпіти не буде!" — пояснює Костянтин Качановський Суспільному.
Зображена на стінописі українка, на думку начальника Рівненської ОВА Віталія Коваля, є уособленням боротьби рішучих українців проти "другої армії світу".
5. "Сміливий народ сміливої країни"
Місто: Рівне, ТЦ "Злата Плаза"
Автор витвору: Костянтин Качановський
"Ідеєю було показати, що справжні герої знаходяться серед нас, і кожен на своєму місці є героєм", — каже Костянтин Качановський.
Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль каже, що таких муралів у місті має бути більше.
6. "Воїни та українка"
Місто: Полтава, вул. Європейська
Автори витвору: полтавські художники Олександр Фастовець та Антон Кравченко
Малювали на стіні розміром приблизно 3х12 м. Для роботи використали понад чотири літри фарби та понад 20 балончиків, пише Суспільне.
У зображеної українки агресивний вираз обличчя, щоб всі розуміли: не можна ображати Україну, пояснює Олександр Фастовець.
7. Пташка з колосками
Місто: Ужгород, мікрорайон "Білочка"
Автори витвору: харківська художниця Марія Ващенко, ужгородські художники Іван Мунчак, Ксенія Дубовик, Олександра Платунова
Патріотичний стінопис створили на фасаді багатоповерхівки замість обличчя Леніна (малюнку ще радянських часів), повідомляє Ужгородська міська рада.
Сьогодні, 7 червня, мурал офіційно відкрили.
8. "Україна переможе"
Місто: Хмельницький, вул. Соборна
Автори витвору: команда Fullenko Muralles
Розмір муралу – близько 100 м². На створення малюнку пішло близько 15 літрів фарби (+ фарба у балонах), пише vsim.ua.
"Патріотичний мурал "Україна переможе!", як Символ незалежності та незламності Українського Народу. Символ віри у Перемогу та Любові до своєї Землі! Цей мурал як зізнання у коханні до нашої України", – кажуть у команді Fullenko Muralles.
9. "Рускій воєнний корабль … "
Місто: Запоріжжя, Хортицький район
Автори витвору: Денис Антюхов та Ганна Соловйова
Розмір малюнку — 5х6 м.
Коли Укрпошта оголосила про появу марки, Ганна не спала до 7-ї ранку, чекаючи, коли можна буде забронювати замовлення. А після отримання марки вони з Денисом вирішили її масштабувати. Місце для муралу обрали неподалік свого будинку, ідею художники узгодили із райдержадміністрацією, пише Суспільне.
10. "Дівчина, яка символізує Україну"
Місто: Ужгород, вул. Льва Толстого
Авторки витвору: Марія Ващенко, Олександра Платунова
"Ця дівчина символізує Україну, а блакитно-жовті кольори й квітка, яка з неї виходить, — це також символ того, що Україна розквітне як країна, бо до початку війни про Україну мало людей знали", — пояснила Суспільному Закарпаття авторка ескізу Марія Ващенко, яка виїхала з Харкова.
Читайте також:
- Історія | "Моя хата не скраю". П’ять облич Добробату – батальйону, що відбудовує зруйновані домівки