Зміст:
 1. Щедрик
 2. Памфір
 3. Генделик
 4. Мирний-21
 5. Я і Фелікс
 6. Довбуш
 7. Велика прогулянка
 8. Мавка
 9. Між нами
 10. Будинок "Слово". Нескінченний роман
 11. Відблиск
 12. Бачення метелика
 13. Люксембург, Люксембург
 14. Як там Катя?
 15. Я, "Побєда" і Берлін

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Найдорожчий фільм в історії українського кіно, найочікуваніша анімаційна екранізація твору Лесі Українки, кінострічки про історичні події та біль українців через війну – у 2023 році є чим здивувати. Розповідаємо, які українські прем'єри чекають на вас цього року. 

LIGA.Life вже анонсувала фільми, які варто подивитися у 2023 році в кінотеатрах, а також новинки стримінг-платформ

Щедрик

Прем'єра: уже в кінотеатрах.

Жанр: драма, історичний. 

У головних ролях: Андрій Мостренко, Йоанна Опозда, Алла Бінєєва, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха, Поліна Трегубова, Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник. 

Про що фільм

1938 рік. У Станіславові (сучасний Івано-Франківськ) в одному будинку живуть кілька сімей різних національностей – українці, євреї та поляки. Через буремні політичні події – на зміну каральній системі СРСР приходить режим Третього рейху – у дорослих не залишається ні можливості на нормальне життя, ні віри, що це колись закінчиться. Проте надія є у дітей. Вони співають "Щедрик", бо вірять, що від нього люди стають добрішими.

Одну з головних музичних тем історичної драми – пісню "Я відчуваю тебе" – виконує Іван Леньо (Kozak System) та Оксана Муха.

.

Памфір

Прем'єра: 26 січня.

Жанр: драма.

У головних ролях: Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

Про що фільм

Його не було вдома кілька років. А коли повернувся до родини напередодні традиційного карнавалу Маланки, Памфір потрапляє "у полон" свого минулого. Син влаштував підпал у молитовному домі. Щоб відплатити за провину сина, Памфір змушений знову повернутися до світу контрабанди. 

LIGA.Life вже розповідала цікаві факти про фільм "Памфір" та про волонтерство акторів під час війни. 

Генделик

Прем'єра: 9 лютого.

У головних ролях: Владислав Мамчур, Людмила Загорська, Влад Никитюк, Артем Єгоров, Максим Боряк, Єфросинія Мельник, Сергій Сипливий.

Про що фільм

Іван Герасимов – відомий сценарист, але наразі у нього – творча криза. Він не встиг своєчасно віддати новий сценарій і тепер у нього два варіанти: або швидко написати замовлення, або бігти.

Бо ідей немає, а замовник – впливовий кримінальний авторитет. У місцевому генделику Іван знайомиться з людьми, які намагаються йому допомогти знайти ту саму історію, що зачепить всіх.

Мирний-21

Прем'єра: 22 лютого. 

Жанр: драма, воєнний.

У головних ролях: Андрій Самінін, Андрій Мостренко, Максим Девізоров, Сергій Фролов, Олексій Тритенко, Євген Ламах, Роман Ясиновський, Віктор Жданов та інші.

Про що фільм

2 червня 2014 року. Луганський прикордонний загін у вогні. Після тривалого бою "зелені берети" змушені відступати.

Жоден з особового складу не погоджується перейти на сторону сепаратистів чи російських спецслужб попри привабливі пропозиції співпраці та високі посади.

Але кожен із героїв має власні особисті проблеми та мотиви вчинити не за покликом серця. Вирішальну роль відіграє довіра, а якщо її немає, то чи варто взагалі за щось боротися?

Я і Фелікс

Прем'єра: невідомо.

Жанр: драма. 

У головних ролях: Юрій Іздрик, Андрій Чередник, Владислав Балюк, Анастасія Карпенко, Галина Веретельник-Степанова, Андрій Ісаєнко, Олександра Семенко, Володимир Гладкий. 

Про що фільм

Буремні 90-ті. Підліток Тимофій знайомиться з Феліксом, ветераном Афганської війни, колишнім контррозвідником, а тепер глибоко травмованою різними війнами людиною, яка часто запиває свій біль алкоголем. Ця дружба грає чималу роль у дорослішанні хлопчика та його ставленні до світу навколо.

Довбуш

Прем'єра: невідомо. 

Жанр: історичний, пригоди. 

У головних ролях: Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Даша Плахтій, Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Олександр Мавріц.

Про що фільм

Початок XVIII століття, польська шляхта своїм правлінням змушує гуцулів тікати в гори.

Олекса Довбуш стає ватажком опришків – народних повстанців у Карпатах та Галичині. Шляхта мріє знищити Довбуша, але легенда про карпатського лицаря набирає масштабів, яких ніхто не очікував. Історія про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Це один із найдорожчих фільм в історії українського кіно. 

Велика прогулянка

Прем'єра: невідомо.

Жанр: комедія.

У головних ролях: Юрій Ткач, Олена Кравець, Андрій Ісаєнко, Ірина Гатун, Михайло Жонін, Олексій Завгородній, Ілля Паладін, Маргарита Крупіна-Біньковська, Вероніка Лук’яненко, Алекс Березовський, Валерій Швець, Владислав Писаренко, Андрій Данилко, Інна Білоконь, Андрій Пятов, Євген Коноплянка.

Про що фільм

Що головне на шашликах? Правильно, галявина.

Родини інтелігентів Драгоманових та бізнесменів Наливайченків приїжджають на природу і випадково зіштовхуються на одній галявині, яку кожна із сімей вважає своєю. Розпочинається війна за місце для шашликів, раптом з'являється ще один претендент, який сховав на цій галявині гроші, але знайти їх уже не може.

"Є пропозиція" у виконанні Verka Serduchka став офіційним саундтреком комедії "Велика прогулянка". 

Мавка

Прем'єра: невідомо.

Жанр: анімація.

Актори озвучування: Артем Пивоваров, Олена Кравець, Юлія Саніна, Михайло Хома.

Про що фільм

Ліс, де повно загадкових істот, під надійним захистом Мавки. Дівчинки, яка ніколи не дозволить знищити бодай одне дерево в її царстві.

Тим часом сільський хлопець Лукаш отримує завдання – знайти в лісі дерево з конкретним візерунком на листі. Коли Мавка почула чарівну мелодію, яку награвав Лукаш на сопілці, закохалася у хлопця. Але чи зможуть вони бути разом, якщо він має знищити її ліс, а вона пообіцяла його завжди захищати?

Між нами

Прем'єра: невідомо.

Жанр: драма

У головних ролях: Анастасія Пустовіт, Ірма Вітовська, Дмитро Сова, Євген Єфремов, Михайло Дзюба, Сергій Детюк, Євгеній Ламах. 

Про що фільм

Ти мусиш зробити вибір, попри те, що він не відповідає твоїм моральним принципам. Ти вибираєш, бо в тебе немає вибору, а ціна питання – твої близькі. Саша і Аня мають переступити через себе, адже на тому боці ваг – син та чоловік. Ти не хочеш і божеволієш, але головне, що ти не одна.

Фільм підіймає теми насильства в сім’ї та недоліків судової системи.

Будинок "Слово". Нескінченний роман

Прем'єра: невідомо.

Жанр: драма. 

У головних ролях: Дмитро Олійник, Станіслав Сукненко, Ніна Набока, Марина Кошкіна, Юрій Одинокий, Вячеслав Довженко, Борис Горгієвський, Ігор Гнєзділов, Геннадій Попенко, Андрій Ісаєнко, Роман Ясіновський, Слава Красовська, Валерій Ходос.

Про що фільм

1927 рік. У Харкові за наказом Сталіна побудували спеціально для митців Будинок "Слово". Тут найкомфортніші умови для найвидатніших українських письменників. Як-то кажуть, ні в чому собі не відмовляйте, пишіть і надихайте.

Насправді ж це – експеримент, який має допомогти вивести новий тип письменників, які будуть віддані "радянщині". Коли до Будинку приїжджає молодий та амбітний Володимир Акімов, то до хлопця ставляться холодно. Але саме з його появою Будинок починає жити не за правилами "радянських кураторів". 

Відблиск

Прем'єра: невідомо.

Жанр: драма.

У головних ролях: Роман Луцький, Ніка Мислицька, Надія Левченко, Андрій Римарук, Ілля Шульга. 

Про що фільм

Історія військового хірурга Сергія, який пройшов через полон та тортури під час війни на сході України. Після обміну і повернення додому герой вчиться жити заново і будувати відносини з 12-річною дочкою Ніною.

Бачення метелика

Прем'єра: невідомо.

Жанр: воєнний, драма.

У головних ролях: Маргарита Бурковська, Любомир Валівоць, Наталія Ворожбит.

Про що фільм

Аеророзвідницю добровольчого батальйону із позивним "Метелик" обмінюють після двох місяців полону. Вона повертається додому, намагається звикнути до життя без війни, але дізнається, що вагітна від зґвалтування своїм наглядачем.

Єдине рішення – аборт. "Метелик" не хоче, щоб ця дитина народилася. Тривалий час дівчина боролася за життя інших, а тепер готова вбити малечу, яка ні в чому не винна? Сумніви й нерозуміння з боку інших – "Метелику" все важче бути в цьому суспільстві. 

Люксембург, Люксембург

Прем'єра: невідомо.

Жанр: трагікомедія.

У головних ролях: Раміл та Аміл Насірови, Людмила Саченко.

Про що фільм

Коля з дитинства знаходить проблеми і лізе в усі авантюри. Його брат-близнюк Василь прикриває спину, хоча і проти таких витівок. Так сталося і зараз. Їхній рідний батько, який покинув хлопців ще в дитинстві, помирає в Люксембурзі. Коля вирішує їхати, щоб попрощатися, а Вася робить все, щоб завадити цій подорожі. Один впевнений, що ця зустріч змінить їхнє життя, інший – буде купа проблем. Обидва мають рацію.

Як там Катя?

Прем'єра: невідомо.

Жанр: драма. 

У головних ролях: Анастасія Карпенко, Катерина Козлова, Тетяна Круліковська, Олексій Череватенко, Ірина Веренич-Островська.

Про що фільм

Анна – мати-одиначка, яка виховує 12-річну доньку Катю і працює лікаркою швидкої допомоги. Одна спроба допомогти людині в позаробочий час потім змусить Анну боротися за справедливість у цьому недосконалому світі. 

Я, "Побєда" і Берлін

Прем'єра: після перемоги України у війні з Росією. 

У головних ролях: Іван Бліндар, Володимир Гева, Марія Стопник.

Про що фільм

Музикант-початківець Кузьма вирушає з другом Бардом до Берліна на старій "Побєді". Йому важливо знайти колекціонера та обміняти свою машину на шестисотий "Мерс". Загалом у нього є три дні. Треба встигнути повернутися додому на новій тачці, а хлопцям зі свого гурту – встигнути на виступ. Але вже з першого дня все відбувається не за планом.