Українська музика тижня: Фангус Фрог, Юля Юріна, Omana, Hate Optimists
Фото: Юля Юріна

За цей тиждень вийшло майже 300 релізів. Початок зими приніс із собою зміну тенденції нових релізів. Проте є й ті, хто досі продовжує рухатися у рідному жанрі та позасезонній тематиці.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Юля Юріна – Пісні на Різдво

Жанр: фолк, етно-електроніка.

Дата релізу: 08.12.2023.

Другий повноформатник виконавиці, у якому вона повертається до свого звичного стилю. "Пісні на Різдво" – це приємний подарунок на зиму, у якому є переспів пісень зимового обряду.

Частину пісень авторка виконала а капела, зберігши у пісні автентичну потужність. Також епізодично у роботі присутня електроніка, яка додала динамічності та темпу.

Фангус Фрог – Бовдур

Жанр: постфанк, інді-рок.

Дата релізу: 10.12.2023.

Другий повноформатник від Олександрійського постфанк гурту. "Бовдур" — це альбом про важливість оптимізму у важкі часи, особливо коли потрапляєш у важкі та часом абсурдні ситуації.

У лонгплеї гурт дотримується постфанкової течії, проте інколи не відмовляється від драйвового інді-року. Він додає драйву та неоднорідного темпу альбому.

Omana – Крізь Пітьму

Жанр: постгранж, альтернативний рок.

Дата релізу: 08.12.2023.

"Крізь пітьму" – це про нинішнє подолання складної смуги перешкод. Альбом заряджає своїм постгранжевим драйвом та вірою у себе, а поміж паузами дає перепочити від шаленого вихору.

Hate Optimists – Літай

Жанр: альтернативний рок.

Дата релізу: 08.12.2023.

Відомий дуже депресивним треком "Насолоджуйся" проєкт Hate Optimists ділиться повним антиподом. "Літай" – це заклик до самореалізації, пошуку власного шляху та віри у себе. Все це паралельно символізує пташка, яка має свої крила та свої орієнтири.

Thekomakoma – Осінній Альбом

Жанр: електроніка, edm.

Дата релізу: 04.12.2023.

Якщо більшість міркує про зимову атмосферу, то дехто лише підсумовує свої рефлексії про осінь. Thekomakoma продовжує радувати фанатів, видавши третій повноформатник. Основною ниткою "Осіннього альбому" є не меланхолійний сезон, а радше осіння депресія.

У роботі присутні як філософські роздуми, так і побутові мотиви. Не забув виконавець й про фольклорний переспів у ретроелектронному звучанні.

Sweettanok – Сходами вниз

Жанр: інді, поп, інді-рок, арт-рок.

Дата релізу: 08.12.2023.

Неконсистеційна за жанром робота, яка прогресує від попмотивів до року. "Сходами вниз" – це про процес занурення у тугу. Не обійшлося й без власної рефлексії, яка у дуету виникла за час перебування на тимчасово окупованих територіях.

Lucas Bird – Phono

Жанр: юедрумпоп, електроніка.

Дата релізу: 08.12.2023.

Повноформатник, що підсумовує творчість нового творчого етапу проєкту. До мініальбому увійшли два фіти, які додали своєї родзинки. За попартовим стилем та подвійним смаком Phono розпочинається з сонливого бедрумпопу та закінчує невеличкою дискотекою.

Перець – Де у цьому ти?

Жанр: панк.

Дата релізу: 10.12.2023.

Дебютник учасника гурту "Пацюк та Сонячні Котики", який відомий своїми концертними виступами. "Де у цьому ти?" – це не пісня-протест, а глибоке самокопання у собі з ціллю знайти пошкоджені уявлення та установки, які заважають перебувати там, де справді потрібно бути.

Сліпток – Шукав

Жанр: дримпоп, альтернативний рок.

Дата релізу: 08.12.2023.

Цього тижня не обійшлося й без дримпопу. У новому синглі гурт "Сліпток" розповідає про те, наскільки важливо вчасно відпустити минуле. Ліричний герой пісні не може прийняти те, що кожна людина є унікальною та неповторною. Тому він продовжує шукати свою колишню у нових знайомих. І, як не дивно, без успіху.

Робота продовжує творчий доробок гурту, який сфокусований на суміші альтернативного року з попмелодіями з нотками неопсиходелії.