13% українців вважають День Перемоги важливим святом — опитування
Фото: Укрінформ

Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), лише 13% українців вважають День Перемоги важливим святом, а 5% — День праці, яке відзначають 1 травня.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Ставлення до Дня Перемоги 9 травня зазнало суттєвих змін. Відповідно до опитування у 2010  році це було одне з найважливіших свят, так вважали 58% населення, за популярністю День Перемоги поступався лише Новому року, Різдву і Великодню. До 2021 року його популярність впала вдвічі, тільки 30% вважали його найважливішим святом. А у 2023-му залишилося лише 13% прихильників Дня Перемоги.

Фото: КМІС
Фото: КМІС

В КМІС зазначають, що, вочевидь це пов’язано з війною, з тим, що День Перемоги дуже активно святкується у Росії як мілітаристське агресивне свято.

День праці (День міжнародної солідарності трудящих) 1 травня у 2010 році не був дуже важливим для українців — тільки 12% вважали його улюбленим. До 2021 року він з невеликими коливаннями залишався на тому самому рівні — 12%. Але у 2023-му відбулося значне падіння популярності цього свята до 5% (останнє місце за популярністю).

Водночас найулюбленішими святами українців залишаються одні із найбільших релігійних свят — Пасха та Різдво — 70% та 69% відповідно. Далі День Незалежності України — 53%, День захисників та захисниць — 54% та Новий рік — 52%.

Фото: КМІС
Фото: КМІС

Опитування проводилось у період 14-22 лютого 2023 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом опитано 2002 респонденти з усіх регіонів України, до вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювала влада України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей).

Читайте також