Двейн "Скеля" Джонсон пожертвував 7-значну суму акторам, які страйкують у Голлівуді
Фото: The Independent

Американо-канадський актор Двейн "Скеля" Джонсон зробив історичну пожертву для акторів профспілки SAG-AFTRA у США, які можуть втратити доходи через страйк. Про це повідомляє Variety.

Двейн Джонсон переказав семизначну суму, однак яку точно не розголошують. У профспілці зазначають, що це найбільша пожертва, яку фонд будь-коли отримував від однієї людини за один раз.

"Такий жест — заклик не лишатись осторонь страйку і донатити. Один такий чек допоможе тисячам акторам зберегти дах над головою", — додає президент фонду Кортні Венс.

Зазначається, що гранти фонду SAG-AFTRA передбачають до 1500 доларів на кожного члена, але в екстремальних умовах, коли є проблеми зі здоров’ям або інші ситуації, учасник профспілки може отримати до 6000 доларів екстреної фінансової допомоги. Тож семизначна сума пожертви Джонсона може допомогти від 7000 до 10 000 учасників.

13 липня, коли керівництво профспілки акторів США SAG-AFTRA оголосило про страйк, президент фонду SAG-AFTRA Кортні Венс і виконавчий директор Сід Вілсон склали листа до 2700 найбільш високооплачуваних працівників профспілки, в якому описали фінансові потреби, з якими багато хто зіткнеться після припинення роботи.

Під час пандемії COVID-19 фонд SAG-AFTRA (некомерційна організація, пов'язана з профспілкою, але не є її частиною) працював над наданням фінансової допомоги багатьом зі 160 000 членів профспілки через Програму надзвичайної фінансової допомоги фонду, яка знову буде використовуватися для допомоги акторам під час страйку.

"Ми покладаємося на пожертви й гранти — нам дуже пощастило, що ми зібрали достатньо грошей, щоб покрити всі наші програми. Але коли ми стикаємося з подібною кризою і збираємося витратити мільйони та мільйони доларів на фінансову допомогу, саме тоді нам потрібні наші висококласні таланти, які можуть собі це дозволити — допомогти іншим", — зазначив Кортні.

У профспілці кажуть, що 87% членів SAG-AFTRA не досягають заробітку у 26 000 доларів за рік. Така зарплата не дає працівнику покрити медичне страхування. Більшість акторів мають другу чи третю роботу — офіціантів, водії Uber тощо. 95% людей у галузі не працюють регулярно, зазначає Кортні Венс.