Двоє українців увійшли до списку 50 найкращих вчителів планети
![Двоє українців увійшли до списку 50 найкращих вчителів планети Двоє українців увійшли до списку 50 найкращих вчителів планети](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/09/29/20230929105632-5933.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
Вчителі української мови та літератури Людмила Таболіна та Артур Пройдаков увійшли до списку 50 найкращих вчителів планети, за версією Global Teacher Prize 2023. Про це повідомили на Facebook-сторінці нагороди.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
На сайті нагороди зазначають, що всі їхні фіналісти "виступають за інклюзивність і права дитини, інтегрують мігрантів у класи та виховують здібності та впевненість у своїх учнях".
Артур Пройдаков народився і виріс у Стаханові (нині Кадіївка) Луганської області, яка з 2014 року перебуває під тимчасовою російською окупацією.
У 2014 році, у зв'язку з початком російської агресії, багато студентів педагогічного коледжу, в якому Артур працював протягом трьох років, були змушені покинути Луганську область.
Він переїхав до міста Ромни Сумської області, де зрозумів, що в умовах війни та глобальних змін недостатньо "просто вчити" дітей, а вчитель — це людина, яка відкриває двері до дорослості, яка не ділить світ на "чорне" і "біле" і не тікає від ризиків й перешкод.
Працюючи в школі в Києві, створив курс з української літератури в межах проєкту "Всеукраїнська школа онлайн" під час пандемії COVID-19.
А після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вчитель організував онлайн-курс "Розмовляй" для всіх, хто хоче вивчати українську мову. Артур каже, що сьогодні його місія — надихати вчителів з усієї України, продовжувати бути агентом змін, попри обстріли та постійну загрозу.
Людмила Таболіна — з Харкова, але наразі викладає в київському ліцеї. До того, як у Харкові відновили роботу громадського транспорту, вона чотири місяці ходила пішки 11 кілометрів на роботу і назад під звуки вибухів через численні блокпости.
Її школа у Харкові з перших днів великої війни перетворилася на притулок для мешканців сусідніх будинків. На початку березня Людмила відкрила для місцевих жителів їдальню. У притулку було багато матерів із дітьми, а школа слугувала гуманітарним штабом.
Також Таболіна є кураторкою Євроклубу. Вона проводила кампанії з підвищення обізнаності про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні та країнах ЄС, ініціативи проти булінгу, антидискримінаційні кампанії, День толерантності, години пам’яті жертв Голокосту та уроки гендерного виховання.
"Свої емоції зараз я можу описати одним словом — відданість. Відданість собі, освіті, вчителям та Україні. Моя місія — аби Україна не стала одним із рядків у стрічці новин світу. Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була", — зазначила вона.