Дивіться трейлер української стрічки "Лишайся онлайн"
Кадр з фільму

"Лишайся онлайн" розповідає про події початку повномасштабного вторгнення на Київщині в художньому обрамленні авторів. Стрічку відзняли у 2022 році приватним коштом. В основі історії — досвід кожного, хто використовує свої телефони, ноутбуки, аби лишатися на звʼязку й допомагати військовим та цивільним не лише в перші тижні повномасштабного вторгнення, а й два роки потому. Автори обрали формат скринлайфу не випадково, адже він дає змогу якнайглибше зануритися в події та співпереживати героям протягом усього фільму — так, ніби глядач весь час перебуває поруч, на відстані витягнутої руки.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

За сюжетом, Катя отримує ноутбук, аби допомагати військовим, відстежуючи пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її до соціальних мереж власника ноутбука Андрія — дівчина дізнається, що у нього є син Сава, який дуже вірить в супергероїв і розшукує батьків, з якими вони загубилися під час евакуації. Попри страх та відсутність волонтерського досвіду, Катя обіцяє малому воззʼєднати родину. Проте воєнні реалії вносять свої корективи.

Напередодні прокату співпродюсери фільму, компанія АМО Pictures, влаштували показ для глядачів, аби закрити питання, до якого щораз повертаються критики та лідери думок, – "чи на часі художнє кіно про велику війну в Україні". Для цього зібрали пересічних киян та гостей міста, показали їм стрічку і провели опитування. За його результатами, 87% опитаних впевнені, що такі фільми потрібні українцям, а 92% вказали, що рекомендували б стрічку до перегляду своїм друзям та знайомим.