Let's help: перша вакцинація Pfizer у Бородянському інтернаті з геріатричним відділенням PR

19.04.2021, 13:30 • 4 хвилини
Let's help: перша вакцинація Pfizer у Бородянському інтернаті з геріатричним відділенням - Фото

На правах партнерства

18 квітня працівники благодійного фонду  МБФ Let's help, який опікується людьми похилого віку, виїхали до Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням, щоб особисто перевірити, як відбуватиметься вакцинація першою партією вакцини Pfizer-BioNTech, яка прибула в Україну. 

Саме на щеплення підопічних та працівників геріатричних пансіонатів в першу чергу мають бути спрямовані отримані Україною перші 117 тисяч доз цієї вакцини.

Готуючись до поїздки ми вже знали, що загалом Київська область отримала 1170 доз вакцини Pfizer, таку інформацію надав директор Департамента соціального захисту Київської обласної державної адміністрації Мещан Ігор Вікторович.

За місцем призначення нас зустріла в.о. директора пансіонату Інна Артуровна Іваненко. Пані Інна розповіла, що всього у їхньому закладі щеплення отримають 418 осіб: 338 підопічних та 80 осіб персоналу. Загалом весь процес триватиме три дні – вакцини надходитимуть партіями, щодня будуть щеплювати по 100-120 осіб. 

Запитуємо лікаря-терапевта інтернату Наталю Михайлівну: чи всі підопічні та персонал планують вакцинуватися? 

Пані Наталя розповідає, що частина персоналу поки що не буде щеплюватися, оскільки перехворіли та мають антитіла, декілька з підопічних мають серйозні хвороби, їх також не будуть вакцинувати. Всі інші отримають щеплення на підставі особистої письмової згоди. Медичні працівники закладу усі будуть вакциновані. Наталя Михайлівна дуже радіє, що нарешті отримали вакцину – адже незважаючи на усі заходи безпеки в закладі все ж був один спалах захворювання: "Коли у нас захворіло 30 людей, то ми перевели тоді їх в окреме крило, медперсонал цілодобово чергував біля хворих. Дуже важко було".

За годину від нашого приїзду прибуває делегація офіційних осіб – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, директор департаменту охорони здоров'я КОДА Олена Єфименко, координатор проведення вакцинації у Київській області Сергій Мартинчука, а за ними, незабаром -  і бус з вакциною.

В перший день до інтернату привезли лише 20 флаконів вакцини, в кожному по 6 доз, тобто на 120 щеплень. Вакцина доставляється у транспортних контейнерах із сухим льодом з дотриманням температури +2-8 С. Сама вакцина – це порошок. В окремих контейнерах – розчинник. Проводити вакцинацію буде мобільна бригада Ірпінського міського центру медико-санітарної допомоги. 

Доки медсестра готує усе до вакцинації розпитуємо Віктора Ляшка про те, як розподілені вакцини по регіонах. Виявляється, що усі області отримали однакову кількість доз вакцини Pfizer – по 1170 доз, адже саме така кількість міститься в одному ящику з вакцинами. Такий дозований розподіл дозволяє забезпечити холодний ланцюг: окремі партії вакцини транспортуються при +2-8С, решта вакцини зберігається на складі при -70С.

Сергій Мартинчук розповідає, що в цей же день вакцинація також проходить і в Білоцерківському інтернаті, де мають вакцинувати 98 осіб. Щеплення проводять медичні працівники, які пройшли спеціальне навчання на національному рівні та набрали найвищі бали, 24-25 з 26-ти за складання підсумкового тесту. 

Нарешті усе готово до початку вакцинації. За традицією першим відправляють чоловіка. О 12.37 Сергій Цілуйко – вже перший вакцинований  Pfizer, час щеплення фіксується в документах.

Провакцинований іде до кімнати відпочинку, де має знаходитися під наглядом 30 хвилин після щеплення. Запитуємо Сергія, чи було страшно і як він себе почуває – каже, що почуває себе добре, але видно що трохи збентежений увагою телекамери та фотографів.

Одразу після Сергія щеплення отримали працівники інтернату. Деякі нам зізналися, що дуже хвилюються і переживають, але розуміють, що вакцинуватися потрібно. 

За матеріалами благодійного фонду "Let’s Help"

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Останні новини