МОЗ спільно з Держлікслужбою моніторять ціни на ліки в аптеках в трьох областях
Фото: Unsplash

За дорученням Міністра охорони здоров’я Держлікслужба проводить моніторинг цін на лікарські засоби, які мають найбільший попит. Про це повідомляє МОЗ.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Моніторинг триває в областях, які наразі найбільш чутливі до можливих спалахів інфекційних хвороб — Херсонщина, Одещина та Миколаївщина.

"Такий моніторинг дозволить уникнути значного підвищення цін на затребувані ліки та спекуляцій на ринку в умовах зростання попиту на них", – йдеться у повідомлені.

Предметом дослідження стали ціни на 42 основні препарати, які мають найбільший попит у споживачів в аптечних закладах у разі хвороб шлунково-кишкового тракту та інфекційних захворювань.

"Доручив Держлікслужбі проводити регулярний моніторинг цін на основні лікарські засоби, аби уникнути будь-яких маніпуляцій, спроб нажитися на надзвичайній ситуації, фактично, на трагедії людей. Ціни на ліки не мають необґрунтовано підвищуватись", — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За даними моніторингу, за останній тиждень середній рівень відпускних цін в аптеках практично не змінився і коливається в межах від — 0,9% до +1,6%.

Напередодні МОЗ повідомляло, що спалахи холери на постраждалих територіях — фейк та частина ворожої ІПСО. Наразі в Україні не зареєстровано жодного випадку холери, а лікарні мають всі необхідні ліки для надання медичної допомоги у разі виявлення гострих кишкових інфекцій.