На Мальті хочуть дозволити 16-річним підліткам ставати мерами
Фото: Unsplash

Міністр місцевого самоврядування Мальти Оуен Боннічі оголосив план, за яким у країні дозволять ставати мерами міст, заступниками мерів і головами сільських рад громадянам із 16 років. Про це повідомляє Times Malta.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Закон про вибори вже дозволяє кандидатам віком від 16 років балотуватися на виборах до місцевих рад на Мальті, але поки що, щоб стати мером, має бути принаймні 18 років.

Зокрема, якщо законопроєкт ухвалять, то він дозволить мерам до 18 років підписувати юридичні документи, такі як контракти та чеки, від імені місцевої ради, а також подавати позови або бути відповідачем у суді — від імені ради.

Мальта — країна з найменшим населенням у ЄС, вона планує стати першою, де члени місцевих рад віком від 16 або 17 років можуть бути мерами й заступниками мерів. "Це свідчить про нашу довіру до молоді", — сказав міністр Боннічі, додавши, що врешті виборці вирішують, хто очолить їхнє місто чи село.

Мальта має 68 місцевих рад, найбільша з яких представляє близько 30 000 осіб. Вони відповідають за збір відходів, мають обмежені повноваження щодо громадського порядку, планування й обслуговування доріг тощо.

Онлайн-опитування Times of Malta показало, що 97% респондентів проти такого плану.

"Засідання ради затримали, тому що мер чекає, коли його мама підвезе його до офісу", — сказав один із коментаторів. Водійські права на Мальті можна отримати лише з 18 років.

Вибори до місцевих рад на Мальті та Гоцо відбуваються кожні п’ять років, а наступні вибори мають відбутися в червні 2024 року.

У 2019 році 17-річний Карлос Зарб, який балотувався від однієї з партій, став наймолодшим членом ради, отримавши друге місце за кількістю голосів під час першого підрахунку на виборах до місцевої ради Сент-Полс-Бей. Але він не зміг обійняти посаду заступника мера через вік.