На Подолі один із найстаріших будинків оточили парканом: що відбувається
Фото: LIGA.Life / Саша Дмитрук

У понеділок, 31 липня, історичний будинок на вулиці Ярославській 13,Б оточили будівельним парканом, передає кореспондент LIGA.Life, який зафіксував роботи зі спорудження риштування. Це один із найстаріших вцілілих деревʼяних житлових будинків Києва.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

На питання, чому будують паркан, один із працівників відповів, що будинок будуть демонтувати. Інший сказав — що тут плануються реставраційні роботи. Представниками якої компанії є працівники, і хто буде здійснювати ці роботи, вони не відповіли.

Фото: LIGA.Life / Саша Дмитрук
Фото: LIGA.Life / Саша Дмитрук

1 серпня у звʼязку з розголосом інспектори "Київблагоустрою" внесли припис забудовнику, вимагаючи демонтувати будівельний паркан упродовж 3-х днів. Водночас у приписі вказано, що власник паркану, тобто відповідальний за роботи, невідомий. Наразі будівельні роботи не відбуваються.

Фото: Катерина Бутко
Фото: Катерина Бутко

Активіст Дмитро Перов повідомив, що будинок на Ярославській 13,Б — це садиба, яка є зразком першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Садиба датується орієнтовно першою половиною ХІХ ст. Будівлю побудували на камʼяному цоколі через часті повені на Подолі, вона є унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року — сімʼї Єфросинії Кравченко.

Фото: LIGA.Life / Саша Дмитрук
Фото: LIGA.Life / Саша Дмитрук