На портреті дворянки XVII століття реставратори виявили "фільтр краси"
Реставратори відновили портрет дворянки Діани Сесіл XVII століття до його первісного вигляду. Виявляється, що через кілька століть його відретушували, щоб "покращити" зовнішній вигляд дівчини, повідомляє The Guardian.
Тепер реставратори показали справжнє обличчя Діани Сесіл, витративши години на видалення змін з її рис. Організація English Heritage виявила, що Сесіл зробили губи повніші та опустили лінію волосся.
У XVII столітті Діану Сесіл, вважали однією з найбільших красунь свого часу. Однак через століття інший художник, який займався реставрацією картини, мав інші уявлення про ступінь краси Сесіл — і десь між XVII і XIX століттями вніс зміни в її зовнішність.
Знявши пожовклий шар старого лаку, реставратори виявили, що губи Сесіл в якийсь момент були нафарбовані, щоб зробити їх повнішими, тоді як лінію волосся було опущено, щоб її чоло виглядало меншим.
"Як сучасне суспільство, яке має доступ до цифрових фільтрів краси та технології штучного інтелекту, ми можемо думати, що знаємо краще, ніж інші епохи, про спокусу "вдосконалити" свою зовнішність, але робота зі збереження портрета Діани Сесіл показала, що це не нове явище", — зазначила Луїза Кулінг, кураторка English Heritage.
За її словами, постійно мінливі стандарти краси, здається, відлунюють крізь віки, хоча в цьому разі Діана не мала права голосу щодо "покращень" її портрета через століття після того, як він був написаний.
Видалення пожовклого шару старого лаку, призвело до ще однієї дивовижної знахідки. У шторах за дівчиною був прихований підпис художника Корнеліуса Джонсона та дата 1634 — на чотири роки раніше, ніж, як вважають, був написаний портрет.
Діана Сесіл жила з 1596 до 1654 рік, була правнучкою Вільяма Сесіла, лорда Берглі, одного з найближчих друзів і радників Єлизавети I. Її родина була дуже впливовою при дворі короля Якова.