На сайті Кабміну з'явилася петиція щодо створення окремих вагонів для жінок та чоловіків
Фото: Укрзалізниця

На сайті Кабміну з’явилася петиція із закликом створити окремі вагони для жінок і чоловіків у потягах Укрзалізниці, які прямують маршрутом довше за шість годин.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Петиція вже зібрала 6068 голосів. Авторка петиції Ольга Ожогіна також пропонує додати фільтр "стать" під час купівлі квитка.

"У випадку відсутності місць у "змішаних" вагонах реалізувати квитки в окремі вагони для осіб обох статей. Для ідентифікації статі додати фільтр "стать" під час купівлі квитка", — пропонує Ольга Ожогіна.

Ожогіна зазначає, що на довгих маршрутах, коли є необхідність сну у купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі.

"Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки, такі як нав'язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо. Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах", — додає авторка петиції.

Крім того, вона зазначила, що як жінки, так і чоловіки можуть відчувати потребу змінити одяг, однак зробити це в присутності представника іншої статі дискомфортно та незручно.

На думку підписантів, виділення принаймні одного окремого вагона для жінок та одного вагона для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими та запобігти негативному досвіду пасажирів.

Питання щодо окремих вагонів порушується вже не вперше. У 2020 році Укрзалізниця пояснювала, що не може це реалізувати, оскільки відсутній достатній ресурс парку пасажирських вагонів для виділення окремих купе.

"Може виникнути ситуація з недостатньою заселеністю вагонів, що призведе до незадоволення потреб населення у наявності вільних місць у поїздах", — йшлося у повідомлені.

Ще однією причиною Укрзалізниця назвала, що з правової сторони вони не можуть відмовити пасажиру в купівлі квитка. 

"Крім того, онлайн Укрзалізниця не може гарантувати, що в купе потяга буде чоловік або жінка. Існують імена й прізвища, які важко ідентифікувати за статевою ознакою: це можуть бути іноземні, подвійні імена тощо", — писали в Укрзалізниці.