На території Херсонеса Таврійського окупанти зводять новий амфітеатр — фото
Фото: Спілка археологів України / Facebook

У Криму військові будівельники окупаційної армії зводять новий амфітеатр на території "Херсонеса Таврійського", включеного до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє Спілка археологів України.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Фото: Спілка археологів України / Facebook
Фото: Спілка археологів України / Facebook

"Росіяни продовжують будівельні роботи зі створення так званого історико-археологічного парку Херсонес Таврійський та руйнування культурного та археологічного ландшафту", — йдеться у повідомлені.

Зазначається, що зовнішній вигляд усіх будівель відповідатиме загальній імперській концепції: псевдовізантійська стилістика в "новому" прочитанні, з використанням "сучасних" технологій і матеріалів.

Фото: Спілка археологів України / Facebook
Фото: Спілка археологів України / Facebook

Роботи здійснюють підлеглі Військово-будівельного комплексу Міноборони Росії (ВБК). Проєктом займається Патріарша рада з культури за дорученням президента Росії, за фінансової та організаційної підтримки фонду "Моя історія".

Херсонес Таврійський — античне і візантійське місто-держава, яке знаходиться в південно-західній частині Криму, неподалік Севастополя.

Херсонеське городище є єдиним в Північному Причорномор'ї цілісно збереженим зразком античного міста, яке існувало з V століття до н.е. до XIV століття н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд.

23 червня 2013 року Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарський округ) були включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.