На Володимирському узвозі хочуть звести ТРЦ на місці історичної споруди
![На Володимирському узвозі хочуть звести ТРЦ на місці історичної споруди На Володимирському узвозі хочуть звести ТРЦ на місці історичної споруди](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/04/18/20230418174136-8284.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
На Володимирському узвозі на місці історичної споруди водогону планують побудувати торгово-розважальний центр і станцію канатної дороги. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив юрист і засновник пам'яткоохоронного хабу "Цегла" Дмитро Перов.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
За його словами, забудовник вже почав розбирати будівлі першої черги Київського водогону, зведені у 1872 році.
"Цілком унікальним є двоповерховий дерев'яний житловий будинок — це одна із небагатьох вцілілих дерев'яних будівель Центрального історичного ареалу м. Києва. Зараз на ньому поступово почав зникати дах, що недвозначно вказує на наміри забудовника", — зазначає Перов.
Зокрема, триває судова суперечка між орендарем ділянки, бізнесменом російського походження Дмитром Буряком, і Департаментом охорони культурної спадщини КМДА, який виступає за збереження Володимирської гірки від забудови.
На думку Перова, варто провести реновацію будівель. Вдалим прикладом ревіталізації активіст називає створення Музею води у колишніх водопровідних спорудах у Хрещатому парку — будівлі водогінної вежі (1876 рік) та резервуару чистої води (1909 рік).