RU

Майже 35 % проб води, відібраних з поверхневих водойм, не відповідають гігієнічним нормам

06.07.2023, 14:07 • 1 хвилина
Майже 35 % проб води, відібраних з поверхневих водойм, не відповідають гігієнічним нормам - Фото
Фото: Unsplash

Після підриву Каховської ГЕС, моніторинг проб води з поверхневих водойм у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській і Херсонській областях проводиться щоденно, повідомляє МОЗ.

Спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають воду для дослідження вздовж річкового русла, Інгула, Інгульця, Південний Буг, лиманів Дніпра в зоні затоплення, що утворились внаслідок руйнування дамби, вздовж морського узбережжя та Каховського водосховища.

За результатами досліджень, з 1604 проб не відповідають гігієнічним вимогам – 540.

Зафіксовані перевищення санітарно-хімічних, мікробіологічних і токсикологічних показників. Серед небезпечних — сальмонели, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка, ротавірус. Також виявляють холероподібний вібріон.

На відміну від холерних, холероподібні вібріони не є збудниками холери, проте можуть викликати харчові токсикоінфекції, як розлади кишкового тракту з легкою або середньою формою тяжкості, пояснюють в МОЗ.

Чинниками передачі інфекції можуть бути: забруднена вода відкритих водойм, риба, креветки, молюски тощо. Наразі їх також додатково досліджують у лабораторіях ЦКПХ на наявність збудників паразитарних хвороб.

Через забруднення води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях заборонено купання. В МОЗ нагадують, що під суворою забороною також вилов риби на цих територіях та збір мертвої риби у місцях масового мору. Вона може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Жоден зі способів приготування не може зробити таку рибу безпечною.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини