Оригінальний малюнок до першого видання про "Гаррі Поттера" продали за 1,9 млн доларів
Фото: PA Media

Оригінальна акварельна ілюстрація до першого видання роману "Гаррі Поттер і філософський камінь" Джоан Ролінґ стала найціннішим лотом, пов'язаним із Гаррі Поттером. Її на аукціоні в США продали за 1,9 млн доларів (1,5 млн фунтів стерлінгів). Про це повідомляє BBC.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Ілюстрація була продана більш ніж утричі дорожче за очікувану ціну.

Уперше малюнок виставили на аукціоні у 2001 році, ще до завершення серії книг, за 85 750 фунтів стерлінгів (близько 108 000 доларів).

"Це справді перша візуалізація Гаррі та світу чарівників", – сказала Каліка Сендс з аукціонного дому Sotheby's.

Очікувалося, що робота буде продана за суму від $400 000 до $600 000, що, за словами представників Sotheby's, було найвищою передпродажною оцінкою для творів, пов'язаних з Гаррі Поттером.

Каліка Сендс додала, що різниця в аукціонній ціні між 2001 роком, коли було опубліковано лише чотири з семи книг серії, і зараз відображає, наскільки популярним став фентезійний всесвіт Ролінґ.

Ілюстрацію створив Томас Тейлор у 1997-му. Тоді 23-річний британський художник за два дні намалював культовий образ Гаррі Поттера, який стоїть перед Гоґвортським експресом. Для цього він використав акварельні фарби та підвів контур чорним олівцем.