"Заплаву орхідей" та "Гай хижих птахів" в Києві оголосили пам'ятками природи
!["Заплаву орхідей" та "Гай хижих птахів" в Києві оголосили пам'ятками природи "Заплаву орхідей" та "Гай хижих птахів" в Києві оголосили пам'ятками природи](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/05/26/20230526161849-9297.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
"Гай хижих птахів" і "Заплаву орхідей" у Голосіївському районі оголосили памʼятками природи місцевого значення, повідомляє депутатка Київради Ксенія Семенова.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Орієнтована площа "Гаю хижих птахів" складає 105,1 га. На території пам’ятки природи місцевого значення ростуть дерева граба й дуба.
"Завдяки відсутності рубок, тут зберігся величезний за площею старий гай, який став притулком багатьом хижим птахам, які знаходяться під охороною Бернської конвенції", — зазначила Ксенія Семенова.
Також на території "Гаю хижих птахів" проживають птахи, які занесені до Червоної книги України — шуліка чорний, канюк звичайний, яструб великий, підсоколик великий та багато видів кажанів і сов. Крім цього, тут мешкають білки, кабани, зайці, лиси, козулі та їжаки.
![Фото: Ксенія Семенова](https://www.liga.net/images/general/2023/05/26/20230526161805-3353.jpg)
Орієнтована площа "Заплави орхідей" складає 24,9 га. Територія пам’ятки за проєктом включатиме заплаву струмка Віта — практично єдину заплаву малої річки в межах Києва.
Тут знайдено рідкісний вид орхідей, мешкає 25 видів птахів, значна частина з яких перебувають під загрозою зникнення й охороняються Бернською конвенцією.
Охоронний статус забороняє забудову цих територій. Рішення розробили спільно з Київським еколого-культурним центром (КЕКЦ), який ініціював створення заказників.