Роботу над приквелом "Гри престолів‎" призупинили через страйки сценаристів у Голлівуді
Фото: Вікіпедія

Джордж Р. Р. Мартін підтримав страйк Американської гільдії письменників. Через це він повідомив, що роботу над приквелом "Гри престолів" — "Лицар семи королівств: Межовий лицар" тимчасово призупинено.

"Страйк триває. Ніхто не хотів цього — у всякому разі, жоден письменник із глуздом, але продюсери, студії, мережі та стримінги не дали нам вибору", — написав у блозі автор "Гри престолів‎".

Мартін сказав, що люди мають "звикнути до пікетів перед студіями в Лос-Анджелесі та багатьох інших містах також", та перепросив за те, що не зміг "вийти на пікет, як робив це у 1988 році", через те, що він зараз не в Лос-Анджелесі.

Новина про припинення роботи над "Лицарем семи королівств‎" з’явилася лише за тиждень після того, як HBO оголосила про початок знімань іншого приквелу "Гри престолів‎" — другого сезону "Дому дракона". Останні сценарії були дописані до початку страйків, тож робота над серіалом про громадянську війну між династією Таргарієнів триває.

Оскільки страйкують саме сценаристи, не всі виробництва закриті, тому вони можуть продовжувати знімати, якщо мають завершені сценарії.

"Звичайно, за умови, що ці сценарії мають бути точно такими, якими вони були написані до 1 травня. Жодне слово не можна змінити, вирізати, додати, жодну сцену не можна змінити. Усе, що вимагає письма… і відтепер і до закінчення страйку сценаристи будуть на пікетах, а не на знімальних майданчиках", — додав Мартін. 

Раніше через страйки на паузу поставили виробництво п’ятого та завершального сезону шоу братів Даффер "Дивні Дива".

2 травня Гільдія сценаристів США звернулася до Альянсу виробників кіно й телебачення з вимогою укласти нову угоду, адже на ринку з’явилися стримінгові сервіси компаній Netflix, Apple, Amazon, Disney, Discovery-Warner, NBC, Paramount. Сценаристи не отримують гідної заробітної плати за свою роботу, адже стримінги використовують їхні послуги за менші гроші, ніж кіно- та телевізійна індустрія.

Ще одна умова, на яку не пристає Альянс виробників кіно й телебачення, — це використання штучного інтелекту. У Гільдії хочуть, щоб він не міг писати або переписувати матеріал, а також бути джерелом для створення історії.