Площу в Чернівцях повернуть до історичних меж та доповнять елементами AR — фото
![Площу в Чернівцях повернуть до історичних меж та доповнять елементами AR — фото Площу в Чернівцях повернуть до історичних меж та доповнять елементами AR — фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/03/21/20230321115716-8001.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Чернівцях презентували роботу, яка виграла у конкурсі реконструкції Центральної площі. Про це повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Основним завданням конкурсантів було передбачити комплексне планування і благоустрій площі та створити комфортний пішохідний простір для відпочинку й дозвілля. Переміг проєкт команди архітекторів з Чернівців, Дніпра та Києва.
За проєктом змінять сучасні межі площі — їх повернуть до історичних.
![Скріншот відеопрезентації роботи](https://www.liga.net/images/general/2023/03/21/20230321114912-8969.png)
Зараз Центральна площа міста поділена на кілька частин дорогою, якою їздять автомобілі та громадський транспорт. У майбутньому цю зону зроблять пішохідною, проїзд буде доступний лише для громадського транспорту.
"Однак розуміємо, що допоки не розв'яжемо питання об’їзду, проїзд Головною вулицею перекривати передчасно", — написав заступник мера Василь Зазуляк.
Зокрема, планують прибрати дерева, які прикривають будівлі, аби фасади були відкритими.
![Скріншот відеопрезентації роботи](https://www.liga.net/images/general/2023/03/21/20230321114933-4996.png)
Частину площі, де встановлено пам'ятник Шевченку, облаштують як сквер. Історично ця частина не є Центральною площею. Тут буде багато зелених насаджень, дитячі зони та місця для відпочинку. А також заберуть стіну позаду пам'ятника. За словами Зазуляка, та стіна — пережиток радянщини, її використовували як "дошку пропаганди".
![Скріншот відеопрезентації роботи](https://www.liga.net/images/general/2023/03/21/20230321114922-3865.png)
![Скріншот відеопрезентації роботи](https://www.liga.net/images/general/2023/03/21/20230321114944-9675.png)
Площу планують зробити як першу в Європі інтерактивну з освітньо-розважальними елементами. Зокрема, розширити елементами доповненої реальності — відтворять частини будівель, яких уже немає, та пам'ятник "Пієта". За словами Зазуляка, креслення пам'ятника не збереглися, відтак відтворити його первинний вигляд не зможуть. Тож планують зробити це у формі голограми.
![Скріншот відеопрезентації роботи](https://www.liga.net/images/general/2023/03/21/20230321115006-4958.jpg)
Також вся площа буде без сходів — для забезпечення інклюзивного доступу. "Жодних рівнів чи незрозумілих "перепадів". До речі, це одна з основних зауваг, що звучала на громадських обговореннях. Тож це було прописано в завданні до конкурсу", — додав Зазуляк.
Загалом у конкурсі брали участь 44 учасники. За словами Зазуляка, вдалі елементи інших проєктів також братимуть до уваги. До 24 березня всі конкурсні роботи будуть представлені у центрі Миколайчука. Охочі можуть залишити свої відгуки.