У Вільнюсі хочуть оживити мікрорайони міста за допомогою "мобільних двориків"
![У Вільнюсі хочуть оживити мікрорайони міста за допомогою "мобільних двориків" У Вільнюсі хочуть оживити мікрорайони міста за допомогою "мобільних двориків"](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/04/12/20240412154737-9390.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Муніципалітет Вільнюса вирішив оживити деякі мікрорайони міста за допомогою "мобільних двориків". Таке рішення запровадили після спалаху пандемії коронавірусної інфекції. Про це пише The Mayor.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
У 2020 році муніципалітет Вільнюса вирішив випробувати інноваційне рішення, щоб відродити душу району, яка зникла у розпал пандемії. Для цього міська влада встановила так званий "мобільний двір" на вулиці Наугардукас у районі Нового міста, щоб перетворити звичайну приміську вулицю на місце, де люди хотіли б зупинитися і трохи поспілкуватися між собою.
![Фото: Remigijus Šimašius](https://www.liga.net/images/general/2024/04/12/20240412154939-8511.jpg)
Ця конструкція складається із навісу, лавок, рослин, хафпайпу (гірки) для скейтбордингу та стільців. Її легко можна збирати та розбирати, тому скоро її перенесуть в інше місце. Концепцію розробила архітектурна студія DO Architects.
"Мета тимчасових двориків — оживити публічний простір міста, а потім переїхати в інше місце для тої ж функції. На вулиці Наугардукас ці мобільні платформи вже виконали свою функцію", — розповіла Рута Матонієне, керівник підвідділу естетики Вільнюського міського самоврядування.
Мобільні дворики допомогли перетворити вулицю на затишний громадський простір мікрорайону, прижилася традиція недільного ринку, коли рух між вулицями перекривається і зранку до полудня там продається фермерська продукція.
Рішення про наступне місце розташування двориків прийматиметься шляхом консультацій з мешканцями районів міста.