У Вільнюсі хочуть оживити мікрорайони міста за допомогою "мобільних двориків"
Фото: Муніципалітет Вільнюса/ Саулюс Жюра

Муніципалітет Вільнюса вирішив оживити деякі мікрорайони міста за допомогою "мобільних двориків". Таке рішення запровадили після спалаху пандемії коронавірусної інфекції. Про це пише The Mayor.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

У 2020 році муніципалітет Вільнюса вирішив випробувати інноваційне рішення, щоб відродити душу району, яка зникла у розпал пандемії. Для цього міська влада встановила так званий "мобільний двір" на вулиці Наугардукас у районі Нового міста, щоб перетворити звичайну приміську вулицю на місце, де люди хотіли б зупинитися і трохи поспілкуватися між собою.

Фото: Remigijus Šimašius
Фото: Remigijus Šimašius

Ця конструкція складається із навісу, лавок, рослин, хафпайпу (гірки) для скейтбордингу та стільців. Її легко можна збирати та розбирати, тому скоро її перенесуть в інше місце. Концепцію розробила архітектурна студія DO Architects.

"Мета тимчасових двориків — оживити публічний простір міста, а потім переїхати в інше місце для тої ж функції. На вулиці Наугардукас ці мобільні платформи вже виконали свою функцію", — розповіла Рута Матонієне, керівник підвідділу естетики Вільнюського міського самоврядування.

Мобільні дворики допомогли перетворити вулицю на затишний громадський простір мікрорайону, прижилася традиція недільного ринку, коли рух між вулицями перекривається і зранку до полудня там продається фермерська продукція.

Рішення про наступне місце розташування двориків прийматиметься шляхом консультацій з мешканцями районів міста.