Україна вперше очолила Європейську комісію Всесвітньої туристичної організації ООН
Фото: Державне агентство розвитку туризму України

На 68-му засіданні Європейської комісії Всесвітньої туристичної організації ООН, що відбулось у місті Софія (Болгарія), Україну вперше в історії обрали головою цього органу.

Україна головуватиме у Європейській комісії протягом двох років.

Голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів повідомила, що головування в Комісії Європейського регіону відкриває перед Україною нові можливості для співпраці з країнами Європи та світу на професійному міжнародному рівні.

"Україні стане легше відновлювати виснажену та зруйновану війною туристичну інфраструктуру. Ми активно співпрацюємо з ВТО ООН особливо у час війни. Нашим першим кроком на шляху до перемоги було виключення Росії з цієї організації у 2022 році. Тепер час інтегруватись у велике європейське середовище і зайняти там свою унікальну нішу", — заявила Мар'яна Олеськів.

Она висловила впевненість, що український досвід відіграє ключову роль у формуванні нової архітектури європейського туризму.

ВТО ООН складається з шести регіональних комісій — Африка, Америка, Східна Азія та Тихоокеанський регіон, Європа, Південна Азія, Середній Схід.

Всесвітня туристична організація (World Tourism Organization, UNWTO) — створена в 1975 році спеціалізована установа ООН, націлена на просування відповідального, стійкого та загальнодоступного туризму. Україна є повноправним членом ВТО від 1997.

27 квітня 2022 року на Генеральній асамблеї ВТО ООН більшістю голосів було зупинено членство Росії в цій організації. Це єдиний орган при ООН, який анулював членство Росії у своєму складі.