У Бучі завершили реконструкцію вулиці Вокзальної, де знищили колону російської техніки — фото
Фото: EPA

У Бучі відновили вулицю Вокзальну, на якій 27 лютого 2022 року знищили російську військову колону, що йшла на Київ, пише Громадське Радіо.

Фото: Руслана Кравченко/ 'Громадське радіо'
Фото: Руслана Кравченко/ 'Громадське радіо'

Американська некомерційна організація Global Empowerment Mission (GEM) спільно з партнерами та міською владою відремонтувала 110 будинків — 12 з яких було повністю зруйновано, у близько 20 з них провели більш значні ремонтні роботи, практично всюди відновили вікна й дахи.

Крім того, унаслідок активних бойових дій російські війська зруйнували й більшість інфраструктури: електроопори, комунікації, дорожнє покриття — все це також відбудували благодійники спільно з міською владою.

На Вокзальній побудували не лише одноповерхові будинки, а й дуплекс та 2 таунхауси.

"Одноповерхові будинки мають площу 110 квадратних метрів. Є два будинки по 75 квадратних метрів. Ми вирішили будувати дуплекс й таунхауси, тому що у деяких будинках було декілька власників", — розповів архітектор проєкту Едуард Селезньов.

Фото: Руслана Кравченко/ 'Громадське радіо'
Фото: Руслана Кравченко/ 'Громадське радіо'

На відбудову вулиці Вокзальної виділили 6 місяців, але закінчили ремонтні роботи фактично за 5.

За словами директора GEM в Україні Андрія Негрича, найскладнішим було те, що на Вокзальній мало місця. Сама дорога має дві смуги, а для таких темпів будівництва було залучено багато будівельників і техніки.

"Тому ми були змушені ухвалити більш кардинальні міри й перекрити проїзд. Спочатку потрібно було розібрати практично вщент зруйновані будинки й лиш потім почати будувати нові. Це одна із найстаріших вулиць міста, і на сьогодні там ще кращі будинки, ніж були. Я вірю, що і вся Україна після війни буде ще кращою та ще квітучішою", — додає Негрич.

Фото: ГО 'Якість життя'
Фото: ГО 'Якість життя'

Відбудова вулиці Вокзальної в Бучі відбувалася в рамках проєкту "Надія для Бучі", який запустили наприкінці жовтня 2022 року. Тоді була підписана тристороння угода між GEM, Бучанською міською радою та Vespa Group, підрядником проєкту. Реалізація відбудови стала можливою завдяки фінансовій підтримці Фонду Говарда Баффета.