В Україні стартувала програма з впровадження цифрової технології діагностики раку
Фото: Цифрова технологія діагностики раку

В Україні стартувала національна програма з впровадження цифрової технології діагностики раку, яка допоможе виявити злоякісні утворення та визначити точний діагноз вдвічі швидше.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

"Це рятуватиме тисячі життів щороку та полегшить страждання пацієнтів в очікуванні діагнозу", – йдеться у повідомлені.

Щорічно близько 140 000 українців дізнаються про діагноз рак та 63 000 (45%) хворих помирають, свідчать останні дані Національного канцер-реєстру України.

Основою успішного лікування онкологічних захворювань є виявлення злоякісних утворень на початкових стадіях, визначення правильного діагнозу та моніторинг перебігу захворювання.

Програма містить в собі впровадження унікальної для України медичної технології цифрового сканування, зберігання та обробки гістологічних препаратів, створення інфраструктури, цифрових сховищ та національної бібліотеки знімків для підвищення кваліфікації лікарів-патологів, а також встановлення понад 100 цифрових сканерів в медзакладах та лабораторіях по всій Україні.

Крім швидкого визначення точних діагнозів, технологія цифрової патології буде відпрацьована та впроваджена в медицину України як рутинний процес, а також внесена до переліку діагностичних процедур на рівні регуляторів країни.

Завдяки зацифруванню пацієнти зможуть проконсультуватися з іншими фахівцями з будь-якої точки світу, просто передавши посилання на файл.Водночас сканер дає можливість використовувати бази даних цифрових знімків в науково-дослідній роботі для діагностики й відповідно правильного лікування нетипових захворювань. Зацифрування препарату також допоможе патологам використовувати нейромережі або штучний інтелект.

Фото: Цифрова технологія діагностики раку
Фото: Цифрова технологія діагностики раку

Перший цифровий сканер буде встановлено в одній зі столичних гістологічних лабораторій, де зараз проводитиметься найбільша кількість усіх онкодосліджень та працюють провідні патологи країни, включно з кафедрою патологічної анатомії НМУ України.

Бюджет "Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку" становить понад 7 500 000 грн.