В Україні протягом трьох років зареєстрували 739 осіб із залежністю від азартних ігор
Фото: Unsplash

Загалом, за період з 2021 по 2023 роки було зареєстровано 739 лудоманів (людей з ігровою залежністю). Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Лише протягом січня-березня 2023 року до реєстру вже було включено 229 осіб. Для порівняння, за весь 2022 рік до Реєстру лудоманів внесли 315 осіб.

"Це було найбільше поповнення переліку за всі роки легальної роботи грального бізнесу в Україні. Дані за перші місяці 2023 року свідчать про те, що торішні показники можуть бути перевершені", — йдеться у повідомлені.

Фото: Опендатабот
Фото: Опендатабот

За весь час офіційної роботи гральних закладів лише 68 громадян було виключено з реєстру лудоманів — 60 людей у 2022 році та 8 осіб за перші три місяці поточного року. В усіх випадках підставою для виключення стало закінчення строку обмеження.

Фото: Опендатабот
Фото: Опендатабот

"Наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини — зокрема, людей, що грають в онлайн-казино", — йдеться в повідомленні.

За даними Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA) у 2022 році рівень залежності від азартних ігор в Європі сягав до 6,4% серед дорослого населення. Якщо Україна піде за європейським сценарієм, то вже у найближчі роки від півмільйона до 2,6 млн українців можуть стати ігроманами.

Наразі в реєстрі лудоманів українці можуть опинитися у трьох випадках: самостійно подавши заяву на самообмеження, якщо таку заяву подадуть рідні, а також за рішенням суду.

Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх, був створений для боротьби з лудоманією в Україні після того, як парламент легалізував азартні ігри в Україні у 2020 році. Від 2019 року лудоманію включено до міжнародної статистичної класифікації хвороб МКХ-10.