ВДНГ запустив реєстр об’єктів культурної спадщини, розташованих на території Експоцентру
Фото: ВДНГ

Національний комплекс "Експоцентр України" запровадив онлайн-реєстр пам’яток мистецтва, що розташовані на його території.

Завдяки цій ініціативі можна систематизувати будівлі, споруди та інші обʼєкти, які наразі не охороняються чинним законодавством, проте, ймовірно, мають культурну, історичну або архітектурну цінність. Онлайн-реєстр також допоможе дізнатися про вже зафіксовані в державному реєстрі памʼятки на території ВДНГ.

Реєстр працює онлайн і доступний для відкритого перегляду. Крім того, команда ВДНГ залишає можливість будь-кому додавати нові пункти до переліку. Згодом цю інформацію оброблятиме окремо створена комісія та передаватиме до органів державної влади із заявою про реєстрацію нововідкритих памʼяток у державному реєстрі.

На сьогодні до списку додано 19 об’єктів, що вже мають охоронний статус, серед яких будівлі павільйонів, споруда центрального входу, а також фонтани та інші зразки архітектури. Водночас головний акцент реєстру — на виявленні й збереженні тих обʼєктів, що такого статусу поки що не мають.

Нова ініціатива зробить комунікацію щодо наявності тих чи інших цінностей на території Експоцентру максимально прозорою, а ВДНГ зможе ефективніше співпрацювати з партнерами у справі захисту пам’яток на території комплексу.