Як привчити дитину до встановленого режиму сну й чому це важливо
Зміст:
  1. Режим дня — це про безпеку
  2. Ритуали перед сном: як допомогти малечі заснути
  3. Більше порад, як налаштувати дитину на сон
  4. Атмосфера в спальні

На правах реклами

Важко вкласти ввечері, майже неможливо приспати в обід і дуже складно розбудити вранці — про такі проблеми з дитячим сном часто розповідають батьки. Одні переконані, що дитина має спати стільки, скільки сама хоче. Інші наполягають: потрібно обов’язково рахувати години відпочинку. Якою є золота середина, і як досягти результату, щоб син чи донька спокійно засинали та прокидалися бадьорими, — читайте далі.

Режим дня — це про безпеку

Дитина вивчає світ. Щодня і щохвилини. Тому сон здається їй нудним процесом. Майже всі діти чинять опір, коли їх просять поспати вдень, бо в планах ще багато досліджень, активних ігор і творчих занять. Але обідній відпочинок, як і більшість щоденних ритуалів, таких як вживання їжі, умивання, читання тощо — це складник безпеки.

Про це в усі голоси повторюють психологи: хаос і дезорганізованість провокують підсвідоме почуття тривоги. Це привілей дорослих — змінювати свої плани й корегувати їх відповідно до ситуації. Бо з віком психіка вміє давати цьому раду. Дитині потрібні прогнозованість і передбачуваність.

Цікаво, але сон також впливає на утворення спогадів. Тільки під час перезавантаження мозку в людини формуються довгострокова й короткострокова пам’ять.

Як привчити дитину до встановленого режиму сну й чому це важливо

Ритуали перед сном: як допомогти малечі заснути

Головна таємниця спокійного вкладання дитини — терпіння батьків і наполегливість. Не варто чекати, що вона з першого разу послухає прохання йти відпочивати й відразу засне. Якщо вдень було надміру емоцій і немає оцього прогнозованого режиму, дуже ймовірно, що дитячі ліжка й надалі будуть казковими кораблями, фортецями чи печерами, у яких малюки бавитимуться та відмовлятимуться спати. І це, до речі, частина першого секрету ефективного вкладання чада: спальне місце не може бути територією для забав.

Більше порад, як налаштувати дитину на сон

Дуже важливо лягати спати в один і той самий час. Організм звикає до такого розпорядку й із кожним днем вкладати на сон буде легше.

Перед сном потрібно обмежити активні ігри, а також будь-які екрани (телефон, планшет, телевізор).

Можна разом із малюком вибрати іграшку, яка буде супутником у світ яскравих снів. З такими м’якими друзями діти, як правило, спокійніше засинають.

Допомагають заснути щоденні звички. Піти в душ, почистити зуби, одягнути піжаму, розчесати волосся. Якщо робити це щодня і в однаковій послідовності, це також сприяє формуванню правильного сонного настрою.

Дуже важливо щодня, незалежно будень це чи вихідний, дотримуватися режиму сну. Тобто вкладатися спати в один і той самий час із відхиленням не більш ніж на годину. Дозвіл у суботу лягати пізно, а в неділю спати до обіду вносить у звичні сформовані фази сну хаотичність і руйнує всі попередні зусилля.

Як привчити дитину до встановленого режиму сну й чому це важливо

Атмосфера в спальні

Ще один складник повноцінного відпочинку — правильні умови в кімнаті. Потрібно подбати про те, щоб у спальні настала комфортна атмосфера.

У кімнаті має бути темно. Тоді в достатній кількості виробляється гормон мелатонін, який відповідає за здоровий сон. Якщо дитина боїться темряви, можна залишити м’яке світло нічника, але із часом краще опрацювати з малюком його страхи.

Температура й вологість повітря мають бути комфортними. Дуже рекомендують перед сном провітрювати кімнату.

Правильні меблі й улюблена постільна білизна. Щодо останнього, гарним рішенням буде купівля таких комплектів разом із дитиною. Тоді батьки пильнують натуральність і якість, а син чи донька вибирають принт. Що стосується добре облаштованого спального місця, тут важливо все: від ширини ліжка до жорсткості матраца. За рекомендаціями лікарів дитина має спати на твердій поверхні, тобто варто подбати про покупку ортопедичної основи. Також важливо, щоб ліжко було зручним за розмірами і з безпечних матеріалів.

Широкий вибір меблів для дитячої спальні пропонує інтернет-магазин "Світ Матраців". Тут можна купити як ліжечка для малюків, так і півтораспальні моделі для підлітків і великі спальні ложа для дорослих. Є зручна доставка й оплата як онлайн, так і готівкою під час отримання товару. Що важливо — уся продукція, представлена в каталозі, має сертифікати якості й офіційну гарантію від виробників. Тому ви можете бути спокійні щодо безпечності та надійності меблів для дому.