Штучний інтелект в діагностиці раку в "Клініці МЕДІКОМ" – тримаємо життя міцніше!

Команда вже має успішні клінічні кейси і продовжує розвивати цей підхід.

Штучний інтелект – це революція в діагностиці захворювань. Рак залишається однією з головних причин смерті у всьому світі, інтеграція штучного інтелекту в клінічну онкологію може допомогти врятувати мільйони життів.

Ми поспілкувались з лікарем-онкологом, завідувачкою онкологічним відділенням Клініки МЕДІКОМ, Ольгою Подмастерчик, і розпитали її, як саме штучний інтелект допомагає в діагностиці онкології та збільшує  шанси пацієнтів на повне одужання.

Штучний інтелект в діагностиці раку в "Клініці МЕДІКОМ" – тримаємо життя міцніше!

Як використовують ШІ у вашій клініці?

Алгоритми на базі штучного інтелекту можуть аналізувати медичні зображення (КТ і МРТ) з надзвичайною швидкістю та точністю. Ці алгоритми можуть виявляти тонкі закономірності та аномалії, які людське око може не помітити, що веде до більш точної та своєчасної діагностики.

Основним напрямком використанням штучного інтелекту в "Клініці Медіком" є аналіз та обробка медичних даних КТ та МРТ досліджень, а це основа в діагностиці. Програма допомагає виявляти вузли, новоутворення, кісткові вторинні зміни, які потім інтерпретує лікар.

Очевидно, що ШІ не замінює лікаря. При цьому є потужним інструментом підтримки при виборі стратегії лікування. 

Використання ШІ в ранній онкодіагностиці, коли найменша деталь чи ознака може мати вирішальне значення. 

Штучний інтелект в діагностиці раку в "Клініці МЕДІКОМ" – тримаємо життя міцніше!

Як саме штучний інтелект застосовується у лікуванні раку?

Зрозуміло, що штучний інтелект (поки?) не лікує рак. Використання його функцій значно підвищує інформативність КТ та МРТ діагностики. Це просто інший якісний рівень!

Алгоритми ШІ швидко опрацьовують великі обсяги клінічних даних. Зокрема, медичних зображень, знімків, зрізів у різних проекціях. Це дозволяє виявити найменші патологічні зміни та потенційно небезпечні новоутворення, які можуть залишитись непоміченим людським оком.

Програма штучного інтелекту здатна виявляти передракові стани, мінімальні вузли, які потребують подальшого вивчення. Крім того на етапі передопераційного обстеження ШІ дає інформацію хірургам-онкологам про локалізацію, розмір пухлини, її структуру, розповсюдження і зв'язок з іншими тканинами організму. 

Як проходить процес діагностики за допомогою ШІ?

Для пацієнта діагностичний процес, який включає в себе використання штучного інтелекту, не відрізняється від звичайного обстеження за допомогою комп'ютерної або магнітно-резонансної томографії. 

На етапі підготовки заключення лікарем-рентгенологом або радіологом всі отримані зображення аналізує програма. ШІ виявляє потенційні патологічні зміни та новоутворення. Потім лікар проводить перевірку гіпотез та приймає рішення щодо подальших обстежень.

ШІ дуже точно розраховує критерії для оцінки динаміки пухлини за міжнародним стандартом RECIST.

Штучний інтелект в діагностиці раку в "Клініці МЕДІКОМ" – тримаємо життя міцніше!

Чи є у клініки успішні кейси в застосуванні ШІ?

Один з нещодавніх кейсів: був пацієнт, який прийшов на профілактичне КТ легень. Лікар-рентгенолог виявив підозрілу ділянку і додатково проаналізував знімки за допомогою програмою ШІ. 

Було введено контраст. Адже злоякісні пухлини при такому дослідженні накопичують контрастну речовину на відміну від доброякісних новоутворень або кіст. Пацієнта було направлено до онколога для подальшого спостереження в динаміці. 

Завдяки ранній діагностиці і своєчасній лікарській допомозі, пацієнт має позитивний прогноз. На жаль, онкологія легень дуже часто проходить безсимптомно до того моменту, коли з’являються ускладнення і лікування тоді менш ефективне. Тож можна сказати, що алгоритм АІ "подарував" шанс на одужання цьому пацієнту. 

Або інша пацієнтка 85-го року народження з множинними  новоутвореннями молочної залози, підтвердженими на мамографії та гістологічно. КТ-діагностика в цьому випадку призначається для вивчення розповсюдження онкологічного процесу. 

ШІ допоміг не лише оцінити точні розміри пухлин, а й виявив вторинні новоутворення в кістках. Пацієнтка пройшла курс хіміотерапії з підтвердженою позитивною динамікою: регресія пухлин у молочній залозі, вторинні зміни у кістках на повторному КТ не виявлено. Після хірургічного лікування і променевої терапії жінка має доволі сприятливий прогноз.

Діагностика раку за допомогою ШІ – не експеримент, а надійний революційний високотехнологічний метод, що довів свою ефективність клінічно. Ця технологія дозволяє виявляти ранні стадії раку, що робить можливим своєчасне лікування та підвищує шанси пацієнта на повне одужання. 

Дотримуючись такого інноваційного курсу, тримаємо життя міцніше!