Ілюстративне фото: Freepik

Уряд Франції хоче вжити заходів проти групи TikTok, що пропагує анорексію серед молодих жінок та дівчат. Про це пише The Guardian.

Французька міністерка цифрових технологій Клара Шаппаз повідомила, що передала інформацію стосовно тренду #SkinnyTok до національного регулятора аудіовізуальної та цифрової сфери (Arcom), а також до ЄС через побоювання, що цей тренд провокує розвиток анорексії серед вразливої молоді, а алгоритми цілеспрямовано поширюють цей контент.

"Ці відео, що просувають надмірну худобу, – огидні та абсолютно неприйнятні. Цифрові інструменти – це чудовий засіб прогресу й свободи, але якщо ними неправильно користуватися, вони можуть зруйнувати життя... Соцмережі не можуть уникнути відповідальності", – каже міністерка.

За запитом "#SkinnyTok" платформа TikTok видає пів мільйона відео із закликом до обмеження харчування. Наприклад: "Якщо ти не можеш контролювати, що кладеш до рота, то що ти взагалі можеш контролювати?", "Худа… але все ще недостатньо".

TikTok заявляє, що вилучив низку дописів зі схожим змістом та має суворі правила проти бодішеймінгу й небезпечної поведінки, пов’язаної зі схудненням. Зокрема, зауважує, що контент, який ідеалізує певні типи фігури, підпадає під вікові обмеження. Також до таких дописів додається повідомлення про те, де можна знайти допомогу у разі розладів харчування.

Крім того, Шарлін Бюйґ, медсестра, що спеціалізується на розладах харчування у підлітків, створила петицію, яка попереджає про небезпеку #SkinnyTok та подібних трендів.

Минулого місяця французькі законодавці схвалили створення парламентської комісії, що вивчатиме психологічний вплив TikTok на дітей і підлітків. Голова Arcom Мартен Аждарі має дати свідчення комісії вже наступного місяця. Зокрема, в Arcom заявили, що розглядають проблему як "ризик для громадського здоров’я" і наразі збирають дані для оцінки масштабу ситуації, а також з’ясування того, які заходи TikTok впроваджує у відповідь.

Акт про цифрові послуги ЄС (Digital Services Act) зобов’язує інтернет-платформи вживати заходів проти збільшення ризиків і захисту неповнолітніх. У 2015 році французькі депутати проголосували за закон, який передбачає рік ув’язнення і штраф до €10 000 за пропаганду анорексії.

Згідно з оцінками, у Франції до 40 000 людей страждають на нервову анорексію, 90% з них – підлітки. Це найсмертоносніший психіатричний розлад у країні.