Провідниця Укрзалізниці провела понад 28 евакуаційних рейсів: живе на роботі з 24 лютого
Провідниця Алла Колесниченко одна з тих, хто живе на роботі від початку великої війни в Україні. Її історію розповіли журналісти BABYLON'13.
23 лютого 2022 року жінка виїхала у звичайний рейс Миколаїв – Київ. Вже наступного дня її маршрут змінився. Рейс, уже евакуаційний, поїхав із Києва у Львів.
"Перші дні було страшно, в людей була паніка в очах. Це зараз приводять волонтери, садять людей групами. А одразу було так: поїзд підійшов, на пероні тьма людей і всі у вагон лізуть, ні на кого не звертають уваги, чемодани закидають. Просто жесть", – пригадує жінка.
Читайте також: "Про нас не забули". Як волонтер з Чернігова допомагає знайти людей, з якими зник зв'язок
Тоді її купейний вагон одночасно возив по 150-180 людей. При 36 місцях у вагоні.
"В купе сиділи знизу по шість, зверху по двоє, а то й по троє, якщо діти малі. По проходу повністю всюди люди, біля кип'ятильника люди. В себе в купе теж людей садила. В обох тамбурах люди стояли. Всю дорогу на ногах, бо місця не було", – розповідає Алла.
Далі її рейс евакуював людей із Харкова. В перші рази ситуація з натовпами така ж, як в столиці. І це під звуки вибухів неподалік.
"Було, люди біля вагона стоять, я йду двері відкривати, а там щось як бабахне і тривога! Вони всі от так от посідали, а я не знаю, що мені робити: чи двері відкривати, чи самій падати на підлогу", – пригадує жінка.
Рейс Алли був неподалік Києва, коли росіяни підірвали нафтобазу у Василькові. Тоді, каже, вагон добряче колихнуло. Трохи страху було, але не критично, пригадує Алла.
"Я не така. Є хто в кущі ховається, я ж навпаки – буду йти на амбразуру. У мене навіть в думках не було вдома залишитися. Я ще повністю і не усвідомлювала, що це війна почалася", – ділиться вона.
Читайте також: Як сімейна лікарка рятувала поранених та приймала пологи при свічках в окупованій Бучі
Зараз вона їздить у Краматорськ. Таких натовпів, як були в Києві та Харкові, каже, не було. Припускає, що через те, що значна частина виїхали ще 2014-го.
"Було по 80, по 100 людей у вагоні. Спочатку було багато з діточками, зараз пішли вже інваліди з Краматорська", – ділиться Алла.
З 24 лютого провідниця жодного дня не полишала своє робоче місце. На її рахунку – понад 28 евакуаційних рейсів із Києва, Харкова та Краматорська до безпечніших міст на західній Україні.
"Алла не вбачає героїзму у власних діях – вона просто виконує свою роботу з особливою уважністю та турботою. Як і тисячі інших працівників Укрзалізниці, які цілодобово забезпечують порятунок громадян із найбільш небезпечних регіонів України", – зауважують журналісти.
- Нагадаємо, що росіяни намагаються зірвати постачання озброєння від партнерів, гатячи по залізничних вузлах, повідомив Генштаб.