Ілюстративне фото: Freepik

Докторка Жаклін Олдс і доктор Річард Шварц – доценти кафедри психіатрії Гарвардської медичної школи, консультанти з психіатрії у лікарні MGH/McLean зі стажем 40 років. Вони в шлюбі вже 47 років і розповідають про п’ять речей, яких вони ніколи не роблять, щоб залишатися щасливою та успішною парою. Про це пише CNBC.

Не соромляться просити вибачення і визнавати власну відповідальність

Експерти радять у разі сварки з партнером одразу попросити вибачення, перш ніж ці почуття закріпляться й ускладнять спілкування. Однак вибачення не має звучати як: "Вибач, що ти так засмутився". Щасливі пари також сваряться, але вони вміють перепрошувати. Найкраще вибачення – це визнання відповідальності за власні дії.

Не підривають авторитет одне одного

Подружжя на власному прикладі ділиться, що публічна критика – навіть якщо хочеться виправити партнера в незначній розмові – не має значення. Важливіше не підривати авторитет одне одного, ніж намагатися бути "правим".

Те саме стосується й суперечок. Попри те, що ви вважаєте, що кохана людина не права, замість того, щоб уперто доводити свою правоту, краще сказати щось на кшталт: "Цікаво. Мені подобається, що ми можемо говорити про це наприкінці дня".

Не плутають щирість з байдужістю

Одна з найпоширеніших скарг, яку чують консультанти з психіатрії від клієнтів: "Ти ставишся до всіх краще, ніж до мене", – на що партнер відповідає: "Я просто показую тобі себе таким, який я є. Справжнє кохання – відсутність "масок".

Доктори стверджують, що цей конфлікт виникає через те, що люди сприймають одне одного як належне. У суспільстві вони намагаються справити найкраще враження на друзів, сусідів чи колег, тоді як вдома їхній партнер не отримує тієї ж уваги та турботи. Відмова бути добрим і турботливим під приводом "я є собою" не покращує стосунки, а лише погіршує їх.

Не забувають про компліменти

Якщо у вас є позитивна думка про партнера, озвучте її. Щирість і конкретність у компліментах змінюють сприйняття одне одного. Важливо висловлювати цей позитив, особливо коли ви змінюєтеся разом, наголошують експерти.

Не відкладають турботу на потім

Найпоширеніша помилка, яку роблять пари під час конфлікту, – це гра в емоційне протистояння: стримування добрих і люблячих вчинків після сварки, очікування, поки партнер зробить перший крок.

"Якщо ви просто очікуєте, що ваша кохана людина стане м’якшою і проявить турботу, ви, ймовірно, чекатимете довго. Ці маленькі тріщини можуть перетворитися на глибокі розриви, які буде важко вилікувати", – кажуть пані Олдс і пан Шварц.

У такі моменти вони радять почати з простого, як-от приготувати партнерові його улюблену страву. Крім того, варто поділитися позитивними емоціями, які виникли під час приготування. У такий спосіб ви не лише перестаєте бути в "холодному" очікуванні любові у відповідь, а й берете ситуацію під контроль і створюєте приємну атмосферу.