Київ забудовується шаленими темпами навіть під час війни. Практично у кожному районі міста виростає новий висотний ЖК або бізнес-центр. Нові споруди порушують містобудівні норми й створюють колосальне навантаження на інфраструктуру, яка давно застаріла. Водночас, будуючи черговий ЖК, девелопери полюбляють використовувати один аргумент, яким виправдовують неконтрольовану забудову: мовляв, "місто має розвиватись". 

Має, але не так, як зараз. Задля нової забудови не треба зносити чи руйнувати історичні будинки, не треба забудовувати парки, сквери чи навіть озера. Більше того — окрім житла місту потрібні лікарні, школи, дитячі садки, соціальні будівлі. У місті мають з’являтись набережні, зони відпочинку, повинна розвиватись транспортна інфраструктура. Наприклад, за останні 10 років у Києві не побудували жодної нової станції метро. Натомість — шість станцій синьої гілки закрили через аварійний тунель. Стає очевидно, що Київ давно "розвивається" не в тому напрямку. Зрозуміло чому, адже комерційна нерухомість здатна приносити найбільше прибутків. Однак, якщо хаос з неконтрольованого девелопменту не приборкати зараз, то у міста виникне ще більше серйозних проблем. 

У цьому тексті журналіст LIGA.Life пояснює, чому розвиток міста — це не лише нові ЖК, які з’являються на будь-яких вільних ділянках, та якими інструментами можна приборкати хаотичну й "шанхаєподібну" забудову. Для підготовки матеріалу ми поспілкувались з колишнім головним архітектором Львова, урбаністом Юліаном Чаплінським, а також Ганною Бондар, народною депутаткою Верховної Ради, яка очолила розробку нового Містобудівного кодексу.

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.