Травма мільйонів. Як архітектура повинна працювати з трагедією війни
Архітектура, як і культура, завжди була дзеркалом суспільства та його історії. Війни, революції й природні катаклізми залишають своє відображення у спорудах та меморіалах, перекладаючи трагічні події на мову архітектури. Повномасштабне вторгнення Росії — трагедія, яка здатна кардинально змінити архітектуру в Україні й дати початок не тільки новим стилям, а й парадигмі.
Цей процес відбувається вже зараз — ми розповідали про те, якою архітектура може бути після війни. Але не варто забувати, якою ціною ми отримуємо ці "зміни" — руйнування десятків тисяч будівель, розбомблені театри та лікарні, втрата пам’яток архітектури. Українське суспільство проживає одну з найскладніших травм у своїй історії, і нова архітектура має цю травму враховувати, причому робити це дуже обережно.
LIGA.Life поговорила про це з викладачкою Bartlett School of Architecture, авторкою проєкту Kharkiv Architecture Manual, архітекторкою та дослідницею історії архітектури Євгенією Губкіною і розпитала — як архітектурна сфера має працювати з трагедією війни.