Вправи для мозку, ігри, кросворди та інше: чи захищають вони від деменції
Ви тренуєте м'язи, щоб зробити їх сильнішими і запобігти їх слабкості та занепаду; хіба ваш мозок не повинен працювати так само? Таке припущення викликало появу численних вебсайтів, досліджень, застосунків для "тренування" мозку і, найімовірніше, сприяло продажу незліченних книжок із судоку, кросвордами та головоломками на логіку за останні два десятиліття, пише The New York Times.
LIGA.Life розповідає, чи справді когнітивні вправи можуть знизити ризик деменції, активізувати ділянки мозку, які відповідають за пам’ять, та що про це кажуть дослідники і психологи.
Чи можна "натренувати" мозок за допомогою ігор?
Відповідь на питання "чи корисно тренувати мозок?" залежить від типу вправ, які ви виконуєте, і якого результату очікуєте. Коли психологи проводять дослідження про те, чи можна покращити мислення, вони здебільшого використовують комп'ютерні ігри, розроблені для покращення певного аспекту нашого розуму. Деякі ігри для тренування мозку навчають людей стратегіям для покращення навичок або розпізнавання закономірностей. Інші поступово збільшують швидкість і складність, щоб кинути виклик мозку, розповідають дослідники з університету Клемсона.
Дослідження показали, що ігри можуть покращити когнітивні здібності людей — не лише щодо конкретного завдання, над яким вони працюють, а й у пов’язаних завданнях. Наприклад, людина, яка практикує запам'ятовування телефонних номерів, ймовірно, на відміну від інших зможе краще запам'ятовувати дати. Водночас докази того, що один тип ігор зробить вас розумнішими загалом або допоможе покращити виконання зовсім іншого типу завдань, є менш переконливими.