Як місто втрачає гроші, руйнуючи історичні будинки
Історичні будинки у Києві — зона інтересу девелоперів та бізнесменів. Останні нехтують їхньою історичною цінністю, перебудовують, надбудовують або ж просто зносять, щоб звести замість них щось нове та "дороге". Логіка очевидна — щоб заробити більше грошей з ласої ділянки у центрі столиці. Однак така стратегія насправді має зворотний ефект для всього міста.
Історична архітектура може приносити місту значно більше дивідендів, аніж нові бізнес-центри чи клубні будинки, побудовані на місці знесених пам’яток. Цивілізований світ це розуміє, тому зберігає архітектуру, особливо в історичних ареалах. Якщо зважати на кількість історичних будинків, які під загрозою знищення у Києві, то ми поки за межами цивілізації.
Пояснюємо на простих прикладах, яку користь могло б насправді отримувати місто, якби зберігало історичні пам’ятки, а не знищувало їх. Розбиратись в архітектурній "математиці" допомагав Іван Довгун — дослідник архітектури та член команди ГО "Мапа Реновації", що опікується збереженням цінної архітектури.