Горіхи допоможуть схуднути – якщо не будете робити цих 5 помилок
Люди, які хочуть схуднути, часто не їдять горіхів. Мовляв, там багато жирів і калорій. Але дослідження доводять, що горіхи корисні для контролю ваги.
По-перше, це джерела рослинного білка і корисних поліненасичених жирних кислот. По-друге, горіхи багаті клітковиною, яка забезпечує відчуття ситості надовго.
Калорій також не варто боятися. За дослідженням 2020 року, учасники експерименту, які зранку їли страву з фісташок на 250 калорій, їли менше вуглеводів протягом дня.
Горіхи можуть допомогти на шляху до втрати ваги. Проте, пояснюють експерти LIVESTRONG, слід уникати п’яти поширених помилок.
Помилка №1: уникати жирів
Страх продуктів з високим вмістом жирів (оливкової олії, авокадо та горіхів) – застарілий.
За даними American Heart Association, організму потрібні жири. Наприклад, омега-3 поліненасичені жирні кислоти знижують ризик серцево-судинних захворювань та сприяють засвоєнню вітамінів.
За рекомендаціями Academy of Nutrition and Dietetics, 20-35% щоденного споживання калорій має надходити з жирів. Наприклад, якщо ви споживаєте 2000 калорій щодня, то вміст жирів у раціоні – 45-77 г.
Порція волоських горіхів (28 г) містить 19 г жирів.
Читайте також:
Жирів не варто уникати. Пояснюємо види, користь та шкоду жирів і скільки їх слід їсти
Добавки омега-3 не лікують серце і мозок. Їжте рибу, але без соняшникової олії
Помилка №2: великі порції
Порція будь-яких горіхів – 28 г (приблизно жменя). У ній є 160-200 калорій. Жменя горіхів здається не такою великою за обсягом. Тому хочеться з’їсти ще. І ще.
Також часта помилка – їсти горіхи з пакета, де понад 50 г горіхів. Якщо любите горіхи та хочете додати їх у раціон, заздалегідь зберіть декілька торбинок вагою 28 г.
За даними LIVESTRONG, 28 г горіхів – це:
24 горішки мигдалю;
49 фісташок без шкаралупи;
18 горіхів кеш’ю;
12 горіхів макадамії;
35 бобів арахісу;
15 половинок пекану;
14 половинок волоського горіха.
Помилка №3: горіхи – лише перекус
Горіхи можна їсти не лише на перекус. Це смачне та хрустке доповнення до основного приймання їжі. Наприклад, додайте волоські горіхи до салату, а сирну тарілку подайте з кеш’ю.
Фісташки можуть стати паніруванням для запеченого лосося. Так ви не тільки зробите страву більш креативною, але й додасте у приймання їжі більше поживних речовин.
Помилка №4: їсти смажені в олії горіхи, де багато солі та ароматизаторів
Горіхи складаються приблизно на 90% з жирів. Тому немає потреби обсмажувати їх в олії. Це лише збільшить калорійність. Якщо хочете обсмажити горіхи, робіть це на сухій пательні чи деко.
Також відмовтесь від горіхів, які містять додану сіль, мед, цукрову глазур, карамель чи ароматизатори. Краще придбати прості горіхи і власноруч додати дрібку солі та натуральних спецій для підсилення смаку.
Проте людям чутливим до солі або тим, хто має високий кров’яний тиск, краще смакувати горіхи без добавок.
Помилка №5: горіхова паста з додаванням цукру або олії
Альтернативний спосіб додати горіхи в раціон – горіхова паста. Утім, виробники часто додають цукор та олії, які підсилюють смак, відповідно, збільшують калорійність. Тому під час вибору пасти уважно читайте склад на пакуванні, щоб не попастись на "цукровий гачок".
Читайте також:
- Їжте рибу та худніть. Ви помиляєтеся, коли так робите з морепродуктами
- Як їсти арахісову пасту і не товстіти. Помилки, яких варто уникати
- Їжте хліб і худніть. П'ять помилок, які роблять хліб шкідливим. Як їх виправити – поради
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин