Ілюстративне фото: Unsplash

Згідно з дослідженням, фізактивність вранці та ввечері може знизити ризик раку кишківника (колоректальний рак) на 11%. Про це пише The Guardian.

За п’ять років дослідження зареєстрували майже 529 випадків раку кишківника. Дослідники виділили чотири моделі активності:

З'ясувалося, що піки активності, приблизно о 08:00 та 18:00, "пов’язані зі зниженим ризиком колоректального раку, що перевищує загальні переваги фізактивності". Люди, які активні вранці та ввечері, мали на 11% нижчий показник розвитку раку кишківника, ніж 6%, які мали денну та без змін упродовж дня, вночі й відсутністю у середині дня.

Результати залишаються вірними, навіть попри розгляди таких факторів, як куріння, позмінна робота та інші фактори, що можуть вплинути на ризик розвитку раку.

"Наше дослідження показує, що не лише фізична активність є важливою для зниження ризику колоректального раку, але й час пікової активності протягом дня може відігравати важливу роль. (...) Визначивши конкретні періоди – ранній ранок і пізній день – коли фізична активність є найбільш корисною, наші результати відкривають нові можливості для цільової профілактики", – зазначив професор, керівник кафедри епідеміології та профілактичної медицини в Університеті Регенсбурга Майкл Ляйтцманн. Він також є провідним дослідником у цьому проєкті.

"Якщо ці результати підтвердять подальші дослідження, це може стати простим, але ефективним способом для людей ще більше знизити ризик раку за допомогою часу виконання вправ", – додав професор.

Колоректальний рак може розвиватися в будь-якому відділі товстого кишківника і є одним із найпоширеніших видів раку у світі.

"Фізактивність є однією з наших рекомендацій для профілактики раку. Це знижує ризик захворювання. Ці нові результати відкривають можливості для розробки більш специфічних рекомендацій, зокрема щодо режимів та часу фізичної активності, для зниження ризику раку", – зазначила докторка Гелен Крокер, заступниця директора з досліджень та політики у Всесвітньому фонді досліджень раку.