Фото: depositphotos.com

На стегнах є вигини, які візуально формують ямку – природні заглиблення на зовнішній стороні стегна. 

Але в одних цей вигин видимий, а в інших – ні. Його можливо прибрати? Пояснюємо.

Це генетика

Поки фітнес-тренери виставляють у TikTok, Instagram та Youtube вправи для боротьби з "hip dips" (ямочками на стегнах), вчені та лікарі запевняють: це не проблемна зона, з якою треба боротися спортом та пластичною хірургією, а природне явище.

Одна з причин їхньої появи – анатомія скелета, визначена генетикою. Окрім того, на форму стегон, сідниць та появу ямочок впливають:

  • ширина стегон;

  • розмір великого вертлюга – верхньої частини стегнової кістки;

  • відстані між клубовою кісткою (частиною тазу), кульшовою западиною та великим вертлюгом;

  • розподіл жиру та м’язів у тілі;

  • м’язова маса. 

Їхня видимість та глибина різна у кожного, пояснює медсестра та сертифікована тренерка Даніель Гілдрет для Healthline.

Ямки на стегнах більш помітні у тих, хто має ширші тазостегнові кістки та більшу вертикальну відстань між клубовою кісткою та кульшовою западиною. Також ця особливість пов’язана зі зменшенням жирових запасів у цій області. 

Контролювати це неможливо, адже накопичення жиру в тілі генетично та гормонально обумовлено.

Чому ямки на стегнах так бентежать жінок

Пластична хірургиня Роксан Грау припускає, що зацікавленість цією темою почала зростати із розвитком Instagram та появою інфлюенсерів у 2017-2018 роках. Про це вона розповіла Huffpost.

Блогери демонстрували результати бразильської підтяжки сідниць – хірургічної процедури, під час якої надлишок жиру з однієї частини тіла вводять у сідниці. Усі хотіли цю підтяжку. 

"Ми почали щодня отримувати запити на неї від дуже різних клієнтів: членкині церковного хору, мами трьох дітей, 20-річної моделі тощо", – додає Грау.

Окрім підтяжки сідниць, люди робили трансплантацію жиру. Небажаний жир збирають за допомогою ліпосакції, обробляють та повторно вводять в стегна або сідниці для покращення форми.

Але пластична хірургія – не панацея. Лікарі радять навчитись приймати свої особливості.

Вправи не заповнять ямку в стегні

"Спроби прибрати ямки на стегнах марні. Можна лише збільшити м’язову масу та запаси жиру, щоб змінити силует стегон. Але ви не можете контролювати, куди саме піде цей жир", – запевняє жіноча тренерка Крісті Ларсон.

Замість цього працюйте над тим, щоб стати сильнішими, здоровішими та більш впевненимм у власному тілі.

"Зосередьтеся на речах, які змушують вас почуватися добре", – радить тренерка Забріна Мотвані.

Нарощування сили може підвищити впевненість у собі, покращити оцінку власного тіла та щільність кісток.

"Зосередьтеся на покращенні рухливості тазостегнових суглобів і збільшенні функціональної сили за допомогою тренувань із помірною та важкою вагою", – радить Ларсон.

Сила та стабільність стегон полегшить виконання повсякденної діяльності і зменшить ризики травм. Наприклад, слабкість м’язів стегон пов’язана з сильнішим болем у колінах. 


Відео: Youtube-канал "Flow with Mira"

Пам’ятайте, що тренди на фігуру змінні і ви не одні, хто має таку особливість стегон. Ставтесь до тіла, як до власного дому, який заслуговує на доброту та повагу.

Читайте також: Як позбутися жиру на животі й не тільки: 9 запитань про жир в організмі та на тарілці