Ілюстративне фото: Freepik

Докторка Діпті Атмакурі, опираючись на дослідження, стверджує, що колагенові добавки значно покращують загальний стан шкіри. Vogue розповідає, що таке колагенові добавки, коли їх найкраще вживати та через який час можна помітити результат.

Колаген – білок, що надає шкірі пружності та гладкості, підтримує внутрішні органи, формує міцні хрящі, м’язи і кістки. А також впливає на волосся та міцність нігтів. Експерти радять вводити колагенові добавки людям віком від 25 років.

Колаген із добавок розщеплюється в травній системі на амінокислоти, які, своєю чергою, всмоктуються в кров і стимулюють вироблення нового колагену в організмі. Перший ефект від його прийому – сяюча шкіра – можна помітити вже через 15 днів, а помітні зміни через два–три місяці.

Зокрема, ці добавки не потребують чітко визначеного графіка, однак важливу роль відіграє регулярність. "Найважливіше – стабільне щоденне споживання, оскільки організму потрібне постійне джерело, щоб досягти довготривалого ефекту", – пояснює докторка та дієтологиня Арчана Батра.

Батра ділиться трьома періодами, коли найкраще вживати добавку:

  • Натщесерце. Колаген краще засвоюється в кислому середовищі, тому його слід приймати на порожній шлунок.

  • Перед сном. Приймання перед сном корисне тим, що вночі відбувається процес відновлення і регенерації, який потенційно посилює ефект добавки.

  • Після тренування. Колаген має здатність сприяти відновленню м’язів і здоров’ю суглобів, тож прийом після тренувань може зменшити біль у м’язах, покращити кровообіг і доставку поживних речовин.

Найбільш відповідним варіантом для людей із чутливим шлунком стане приймання добавки разом з їжею. Під час травлення активність ферментів в організмі найвища, що сприяє розщепленню та засвоєнню колагену. Крім того, його дію можна посилити, поєднавши добавку з поживними речовинами – наприклад, з вітаміном C, який відіграє важливу роль у синтезі колагену.

Проте слід пам’ятати, що добавки, які містять залізо, можуть конкурувати з колагеном у засвоєнні, тому їх слід споживати в різний час.

Найшвидше організм засвоює гідролізований колаген, відомий як колагенові пептиди. Найпоширенішими варіантами є морський та яловичий колаген. Докторка Діпті зазначає, що вибір типу колагену – це особисте рішення.